Są chętni na przebudowę Placu Wolności! „Cena raczej do przyjęcia”

  1

  Dwie firmy chcą przebudować Plac Wolności. Informacją o otwarciu ofert podzielił się w mediach społecznościowych Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

  Dziś otworzyliśmy oferty na przebudowę Placu Wolności. Wpłynęły dwie oferty: Unibet z Bielska Podlaskiego za 31.888.000 zł i konsorcjum MCC i firmy Molewski za 32.680.000 zł. Cena raczej do przyjęcia. Po zbadaniu ofert podejmiemy decyzję, mam nadzieję pozytywną, o realizacji zadania – poinformował J. Boczkaja.

  Przypomnijmy, miasto zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 28 881 314,33 zł brutto.

  Zagospodarowanie Placu Wolności i Rynku Zduńskiego zakłada wyrównanie poziomu przestrzeni Placu Wolności do poziomu ul. Królewskiej, przywracając w ten sposób historyczny układ przestrzeni miejskiej. Będzie to możliwe dzięki utworzeniu wielofunkcyjnego budynku na obszarze dotychczasowego parkingu. Obiekt ten będzie łączyć funkcję otwartego garażu z funkcją placu miejskiego oraz towarzyszących mu obiektów usługowych.

  Inwestycja obejmować będzie również zagospodarowanie Rynku Zduńskiego oraz ulicy Teatralnej w postaci wykonania nowej nawierzchni z płyt kamiennych, elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, oświetlenie) oraz fontanny.

  Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

  1 WYPOWIEDŹ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here