Są małżeństwem od 55 lat! „Trzeba się szanować, kochać i wybaczać sobie”

0

W sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie miałą miejsce wyjątkowa uroczystość jubileuszu Szmaragdowych Godów Państwa Aurelii i Wojciecha Kamińskich. Z tej okazji Prezydent Miasta Zbigniew Burzyński wręczył Jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP.

Jubilaci zawarli związek małżeński 26 października 1963 r. w kutnowskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Pani Aurelia zawodowo związana była z PSS „Społem”, natomiast Pan Wojciech był długoletnim pracownikiem Polfy Kutno. Jak udało im się szczęśliwie doczekać takiego jubileuszu?

Trzeba się szanować, kochać i wybaczać sobie, to jest najważniejsze – mówi Pan Wojciech.

– Trzeba sobie ufać, być sprawiedliwym. To takie najzwyklejsze gesty, takie codzienne, ale po prostu ważne. Wytrwaliśmy, bo wzajemnie się szanujemy, stworzyliśmy dużą rodzinę, mamy czworo dzieci, ośmioro wnucząt, pięcioro prawnucząt. Przez te wszystkie lata połączyły nas bardzo silne więzi. Ważne jest wsparcie rodziny, ale także wspieranie się nawzajem – dodaje Pani Aurelia.

Jak wspominają Jubilaci kiedyś było bardzo ciężko: „Lata 60-te, 70-te, dzieci były młode, pracowaliśmy na półtora etatu. Ale daliśmy radę i jest wszystko dobrze. Cieszymy się z tego, że mamy wspaniałe dzieci, wspaniałe wnuki, cudowne prawnuki. To jest wielka radość”.

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here