Seniorze, nie daj się oszukać! Policja spotyka się z mieszkańcami

0
fot. KPP Kutno

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Żychlinie uczestniczył w spotkaniu seniorami, które zostało zorganizowane w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Marii Kownackiej w Żychlinie. Tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo osób starszych.

Na terenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Marii Kownackiej w Żychlinie odbyło się spotkanie dzielnicowego z seniorami. Przedsięwzięcie miało na celu zminimalizowanie zagrożeń, na jakie są narażone osoby starsze, podniesienie świadomości seniorów w zakresie ich własnego bezpieczeństwa oraz zapoznanie ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, m.in. takim jak oszustwa.

Dzielnicowy zwracał uwagę na potrzebę zachowania czujności w stosunku do obcych i wskazywał na konieczność szybkiej reakcji w sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu i mieniu osób starszych. Zwrócił uwagę, iż czas w takim przypadku działa na korzyść sprawcy.

W obliczu stania się ofiarą oszustwa, czy kradzieży bardzo ważne jest natychmiastowe powiadomienie policji. Znaczna część spotkania została poświęcona problematyce związanej z oszustwami na tzw. „legendę„ np. „wnuczka” czy „policjanta”.

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here