Szansa na koniec z zalaniami na Al. ZHP? Radni Sikora i Rędzikowski interweniują

  Radni Tomasz Rędzikowski i Mariusz Sikora zwrócili się do prezydenta Kutna w sprawie budowy nowego kolektora kanalizacji deszczowej przy Al. ZHP. Jak argumentują, może to rozwiązać problem z zalaniami w tej części miasta.

  „W imieniu mieszkańców ul. Aleja ZHP zwracamy się z prośbą o definitywne rozwiązanie problemów związanych z zalewaniem wodą tej ulicy i piwnic bloków podczas nawalnych opadów deszczu. Problem ten nasila się od kilku lat w wyniku intensywnej urbanizacji i budowania coraz większej ilości terenów utwardzonych w osiedlach mieszkaniowych. Był on wielokrotnie zgłaszany w poprzedniej kadencji Rady Miasta przez radnych KWW Zbigniewa Burzyńskiego. Jako pierwszy etap inwestycji został wykonany projekt techniczny i uzyskano pozwolenie na budowę. Budowa nie została rozpoczęta z uwagi na założenie, iż powinna być prowadzona równocześnie z Zieloną Osią Miasta” – piszą w interpelacji radni Tomasz Rędzikowski i Mariusz Sikora.

  „W naszej ocenie teraz nadszedł odpowiedni moment na przeprowadzenie tej inwestycji. Jak czytamy na Facebooku zastępy prezydenta miasta Jacka Boczkai, po otwarciu ofert na „Zieloną Oś Miasta”, najprawdopodobniej dojdzie do realizacji tego zadania, po ewentualnej decyzji Rady Miasta dotyczącej dołożenia środków finansowych. Uważamy, że tak należy poprzesuwać zadania inwestycyjne, aby zagwarantować środki finansowe na budowę nowego kolektora deszczowego, odbierającego nadmiar wody podczas intensywnych opadów deszczu. Prace byłyby prowadzone jednocześnie na terenach przy ul. Aleja ZHP tak, aby zminimalizować związane z tym uciążliwości. Tak więc zwracamy się do Pana Prezydenta o przyjęcie naszej propozycji i zrealizowanie tego zadania” – komentują radni.

  1 KOMENTARZ

  1. Dobre Radni PiSu poruszali ten temat już nie raz na sesji i jakoś nikt nie potrafił odp. Z zalewaniem to samo jest na Sienkiewicza ! No tak ci złożyli interpelacje i okarze się teraz że pieniądze są . Czy oni myślą że ludzie mają klapki na oczach i nie widzą ci się dzieje !!!

  Comments are closed.