(ZDJĘCIA) Uczniowie „Dwójki” z wizytą w Urzędzie Miasta

reklama

Uczniowie klas III i I Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie byli gośćmi Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego.

Spotkanie odbyło w ramach zadań grantu ” Spacerkiem po mieście róż” – Kutnowski grant oświatowy „Sięgaj gdzie wzrok nie sięga”, finansowanego przez Prezydenta Miasta Kutno. W czasie spotkania uczniowie zdobyli ogólną wiedzę nt. funkcjonowania urzędu i zarządzania miastem.

reklama

Realizując zadania grantowe uczniowie uczestniczą w zajęciach, które rozwijają wiedzę o kulturze regionu w związku z kulturą narodową, rozwijają i stymulują aktywność twórczą i poznawczą dziecka. Harmonogram zadań przewiduje zajęcia w szkole i w terenie – wyjścia i wycieczkę oraz współpracę z urzędami i instytucjami w Kutnie i okolicy, poszukiwanie ludzi związanych z rozwojem Kutna jako miasta róż: hodowcy, artyści ludowi.

Grant realizowany jest od listopada 2017 roku do maja 2018 roku.

reklama

źródło: UM Kutno

reklamaOstatnio dodane:

Skatowany „Dżeki” walczy o...

Wczoraj informowaliśmy o skatowanym psie z Dobrzelina, którego uratowali przedstawiciele Czterech Łap z Żychlina. Teraz ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie.

Rekordowy przyrost zakażeń, już...

Kolejne tragiczne informacje przekazało Ministerstwo Zdrowia. Zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna. Ponadto zanotowano bardzo duży przyrost zakażeń.

Makabryczne odkrycie, w mieszkaniu...

Do makabrycznego odkrycia doszło dziś w jednym z mieszkań w Krośniewicach, gdzie znaleziono zwłoki mężczyzny. O godz. 17:16 do...

Kolejna akcja mieszkańców Kutna....

#będziedobrze - to nowa akcja internautów z całej Polski w czasie stanu epidemii koronawirusa. Włączyli się do niej także mieszkańcy Kutna. Na...

Zamówisz butlę z gazem,...

Kutnowskie firmy zajmujące się dystrybucją gazu nie wnoszą i nie montują butli w mieszkaniach. – Co mają zrobić starsze osoby, którym nie...

ZUS jest gotowy do...

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest gotowy do realizowania tzw. tarczy antykryzysowej. „Wnioski przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w związku z epidemią koronawirusa będą realizowane...

Przybywa zakażeń w Łódzkiem,...

Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarła też 17 osoba zakażona koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia.