Uwaga! Nieoznakowane policyjne motocykle na drogach – kierowco, miej się na baczności

1

Początek sezonu motocyklowego za nami. Coraz większa liczba jednośladów na naszych drogach jest tego bezdyskusyjnym potwierdzeniem. Z garaży wyjechali sympatycy motocykli, a na drogach powiatu kutnowskiego można już również spotkać policjantów na motocyklach nieoznakowanych, którzy będą pilnować porządku na drogach.

Mundurowi na swoich jednośladach będą monitorować drogi powiatu kutnowskiego. Taka forma pełnienia służby pozwala na szybką reakcję na zdarzenie oraz ekspresowe dotarcie do miejsca niedostępnego dla wozu policyjnego. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na kierowców jednośladów oraz sposób ich jazdy. Sprawdzą również, czy posiadają odpowiednie uprawnienia do kierowania oraz wymagane dokumenty podczas kontroli. Pod szczególnym nadzorem będą miejsca, gdzie miłośnicy dwóch kółek nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Policjantów na motocyklach będzie można spotkać zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, jak i na terenie miasta Kutno.

Niestety nie wszyscy motocykliści korzystając z pięknej pogody jeżdżą ostrożnie i przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Na kutnowskich ulicach z dnia na dzień przybywa także rowerzystów i motorowerzystów. Zarówno motocykliści jak i motorowerzyści nie zawsze stosują się do znaków drogowych i często nie przestrzegają przepisów kodeksu drogowego. Pamiętajmy także, że jazda motocyklem wymaga od nas posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości. Na bezpieczeństwo motocyklistów duży wpływ mają również kierowcy samochodów. Powinni oni mieć świadomość, że po drodze jeżdżą także miłośnicy jednośladów. Szczególnie uważnie należy spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy muszą pamiętać o wzajemnym szacunku.

W ubiegłym roku na terenie powiatu kutnowskiego motocykliści brali udział w 10 wypadkach drogowych, oraz 7 kolizjach, jedna osoba poniosła śmierć w ich wyniku, 10 osób zostało rannych. Motorowerzyści natomiast uczestniczyli w 26 zdarzeniach drogowych w których zginęła również 1 osoba.

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

1 WYPOWIEDŹ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here