W czwartek kulturalny prezent dla Babci i Dziadka. W KDK wystąpią Wawele

- reklama -

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zapraszamy na sentymentalne spotkanie muzyczne z zespołem Wawele! Rozśpiewany i subtelny wieczór już 23 stycznia do Kutnowskim Domu Kultury. Bilety w cenie 40 zł dostępne w Kasie KDK lub online na stronie https://bilety.kdk.net.pl/

Zapraszamy na sentymentalne spotkanie muzyczne, które poprowadzi Leszek Bonar.

- reklama -

Wawele – Krakowski zespół wokalno-instrumentalny powstał w 1972r. Pierwszy skład Waweli to: Jan Wojdak (wcześniej był założycielem takich grup jak: Duchy, Wawelskie Smoki, Górale) – śpiew, gitara, lider; Marek Kulisiewicz – śpiew, instrumenty perkusyjne; Jerzy Fasiński – perkusja; Adam Moszumański – gitara basowa; Janusz Wroński – skrzypce, śpiew.

reklama

Zespół Wawele debiutował w klubie studenckim Grota krakowskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej. Jan Wojdak, który posiada ogromną łatwość pisania przebojowych piosenek został zaproszony wraz z zespołem w 1972r. przez Witolda Pogranicznego do radiowego Studia Rytm na nagranie trzech piosenek: Mleczarz, Kup mi księżyc, Ballada o trzech – wszystkie z tekstami Ewy Lipskiej i muzyką Wojdaka. W latach następnych zespół wielokrotnie brał udział w radiowych i telewizyjnych Giełdach Piosenki, często występował na FPP w Opolu (”Dom, który czeka” – nagroda, ”Nie szkoda róż”, ”Zostań z nami melodio”), MFP w Sopocie oraz FPŻ w Kołobrzegu. Utwór „Nie szkoda róż”; stał się Piosenką Roku 1978. W latach 1978 – 1980 przeboje Waweli były na czołowych miejscach plebiscytów radiowych, na antenie „Lata z radiem”(”Nie szkoda róż” – I miejsce w plebiscycie) czy „Interstudia”- plebiscytu ośmiu europejskich stolic (”Biały latawiec” zdobył I miejsce). Powstały również dwa dwudziestominutowe filmy telewizyjne w reżyserii Grzegorza Dubowskiego z przebojami zespołu ( „Zostań z nami melodio”-1979 i „Na strunach gitary” – 1987).

- reklama -

W 1987 roku teledysk z piosenką pt.: ”Miłosny zawrót głowy” otrzymuje zaszczytny tytuł „Teledysku roku 1987”. Piosenka „Zaczarowany fortepian” zajęła I miejsce na liście Polskich Przebojów Programu I Polskiego Radia w 1998r. Utwory prezentowane przez zespół Wawele dzięki prostym tekstom i ładnym melodiom wytrzymały próbę czasu ,czego dowodem jest obecność tych piosenek na antenie radiowej i częste zaproszenia zespołu na koncerty w kraju i zagranicą.

reklama

- reklama -


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Przeczytaj także:


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama

reklama
reklama