Walczewski walczy z internetowymi hejterami. Prokuratura na tropie

reklama

Tomasz Walczewski, przedstawiciel Zarządu Powiatu Kutnowskiego nie zamierza odpuścić internetowym hejterom, którzy na jego temat zamieszczali w internecie skandaliczne komentarze sugerujące m.in., że jest pedofilem. Dochodzenie w tej sprawie wszczęła kutnowska prokuratura.

Jak mówi Tomasz Walczewski, kilka tygodni temu na jednym z portali internetowych pod artykułem opisującym powiatowe wydarzenia, pojawiły się skandaliczne wpisy dotyczące jego osoby.

reklama

– Zacząłem czytać komentarze pod artykułem i nagle aż zdębiałem. Ktoś posługujący się moim imieniem i nazwiskiem umieścił wpis sugerujący, że jestem pedofilem. To obrzydliwe i nie pozwolę, aby ktoś anonimowo szkalował w taki sposób moje dobre imię. Są pewne granice, które w tej sytuacji zostały bezdyskusyjnie przekroczone – powiedział Panoramie Tomasz Walczewski.

Prokuratura na tropie hejtera

Przedstawiciel Zarządu Powiatu Kutnowskiego postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zgłosił sprawę organom ścigania. Prokuratura Rejonowa w Kutnie wszczęła już dochodzenie w sprawie zamieszczenia obraźliwego wpisu z artykułu 216 § 2 kk, który mówi:

reklama

Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”

Jak zapowiada Walczewski, swoim zachowaniem chce dać jasny sygnał: z jego strony nie ma zgody na hejt.

– Często pojawiają się różne komentarze w internecie, niekoniecznie pochlebne danemu politykowi. O ile krytyka jest uzasadniona, to nie ma problemu. Gorzej, gdy ktoś pod płaszczykiem anonimowości obraża czy w skandaliczny sposób chce zdyskredytować drugą osobę. Nie pozwolę obrażać ani siebie, ani mojej rodziny. Nie ma z mojej strony zgody na hejt. Każda taka sytuacja będzie kończyła się kolejnym doniesieniem do prokuratury. Osoby, które w komentarzach dopuszczą się pomawiania mnie, będę również skarżył z art. 212, a zasądzone pieniądze będą przekazywane na fundację Wspieramy Kutnowską Medycynę – mówi stanowczo T. Walczewski.

reklama


2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Ostatnio dodane:

KORONAWIRUS. Zmarło kolejne 10...

Mamy 268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło też 10 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia. Bardzo duży...

(WIDEO) „Uwaga, uwaga…” –...

„Uwaga, uwaga! Policja informuje. Mamy stan epidemii. Zostań w domu. Nie narażaj siebie i innych! Opuszczaj miejsce zamieszkania tylko, gdy to jest...

(ZDJĘCIA) Duża akcja policji...

Akcja rodem z filmów sensacyjnych rozegrała się w sobotę przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie pojawiło się kilka radiowozów policji i karetka pogotowia ratunkowego....

(ZDJĘCIA) Policja i wojsko...

Wspólne patrole policjantów i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej pojawiły się na ulicach Kutna. Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w związku...

KORONAWIRUS. 200 nowych zakażeń...

Mamy 207 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 5 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Testy na koronawirusa będą...

Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zmarły kolejne osoby z...

Mamy 124 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Ponadto odnotowano 6 kolejnych zgonów - informuje Ministerstwo Zdrowia.