WAŻNE: Alert pogodowy na terenie Kutna! Unikajcie parków, przeparkujcie samochody

  0

  Zapowiadają się bardzo niebezpieczne godziny w Kutnie i regionie. Ma to związek z dużym prawdopodobieństwem załamania pogody – burz z porywistym wiatrem. Niewykluczone, że mogą wystąpić problemy z dostawą prądu!

  Komunikat w sprawie zagrożeń wynikających z załamania pogody wystosował UM Kutno:

  „W związku z komunikatem meteorologicznym, wskazującym na terenie miasta wystąpienie burz z silnymi porywami wiatru (dochodzącymi do 115 km/h) prosimy o unikanie przebywania na terenie Parku Traugutta i Parku Wiosny Ludów oraz wzdłuż zadrzewionych pasów drogowych. Komunikat obowiązuje od dziś godz. 15:00 do jutra do godz. 6:00” – apeluje do mieszkańców UM Kutno.

  W związku z możliwym niebezpieczeństwem, dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa uruchomił Alert RCB. Mieszkańcy naszego regionu otrzymali takie smsy:

  „Uwaga! Po południu i w nocy (13/06) silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz, zostań w domu.”

  Przewidywane porywy wiatru to 110- 115 km/h i stanowią zagrożenie, dlatego:

  -należy usunąć z parapetów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr;
  – przeparkować samochód w bezpieczne miejsce, jeżeli wcześniej był zaparkowany pod drzewami;
  – zamknąć okna i drzwi;
  – pozostać w domu, jeżeli jest to możliwe.

  Należy pamiętać, że burza jest niebezpiecznym zjawiskiem dlatego należy:

  – unikać przebywania pod drzewami,
  – unikać przebywania na otwartej przestrzeni,
  – jak najszybciej znaleźć bezpieczne schronienie, jeżeli jesteśmy poza domem;
  – pozostać w samochodzie (jeżeli jesteśmy akurat w podróży) – samochód stanowi dobrą ochronę przed uderzeniem pioruna,
  – rozproszyć się na odległość kilkudziesięciu metrów, jeżeli na otwartej przestrzeni przebywamy w grupie – chodzi o to, aby w przypadku uderzenia pioruna część grupy mogła udzielić pomocy porażonym.

  Silny wiatr może uszkodzić linie energetyczne, dlatego należny się przygotować na przerwy w dostawie prądu. O przypadkach, które mają znaczenie dla bezpieczeństwa należy informować straż pożarną dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 998.

  Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here