Własny salon fryzjerski – na jakich meblach fryzjerskich nie powinieneś oszczędzać

O otworzeniu salonu fryzjerskiego marzy wielu z nas, szczególnie teraz, kiedy lokale usługowe zyskują na popularności, ze względu na to, że klienci coraz bardziej dbają o swój wygląd i zdrowie. Jeżeli jesteście już zdecydowani na otworzenie własnego lokalu, musicie wiedzieć, że wizerunek lokalu bardzo mocno wpływa na ogólną ocenę klientów. Warto zatem zastanowić się nad tym, jak zaaranżować salon i na jakich meblach fryzjerskich nie warto oszczędzać.

Fotel fryzjerski

Przez wielu uznawany jest za kluczowy mebel w salonie fryzjerskim. Pod żadnym pozorem nie wolno nam na nim oszczędzać. Na rynku istnieje wiele ich modeli, jednak wyróżnia się dwa główne ich rodzaje – z pompą hydrauliczną i gazową. Jeżeli mielibyśmy dbać o grubość naszego portfela, to wybralibyśmy ten wyposażony w pompę gazową, jednak jeżeli brać pod uwagę wygodę i komfort klienta i stylisty, to zdecydujemy się na ten z pompą hydrauliczną, który pozwala na regulację jego wysokości w momencie, kiedy klient siedzi na fotelu. Fotel fryzjerski musi mieć również stabilną podstawę i oparcie, dzięki którym fryzjer będzie mógł z maksymalną precyzją wykonywać swoją pracę, a klient będzie mógł się odprężyć. Warto zatem inwestować w fotele fryzjerskie, które są profesjonalne i wykonane z najwyższej jakości materiałów, aby mogły nam służyć przez lata. Ofertę takich foteli możemy znaleźć na: https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h_fotele-fryzjerskie.

Lada recepcyjna

Strefa recepcji jest miejscem, w którym dochodzi do pierwszego spotkania reprezentantów naszej firmy z klientem. Można uznać, że jest to wizytówka salonu fryzjerskiego. Lada recepcyjna powinna być odpowiednio wysoka, częściowo zabudowana, aby mogła zasłonić sprzęt elektroniczny i dokumenty, czy kalendarze. Lada recepcyjna, na której przyoszczędzimy, może szybko zostać uszkodzona, zarysowana, a dodatkowo niewystarczająco dobrze będzie się prezentować, co może skutecznie zniechęcić klientów do korzystania z naszych usług.

Meble do poczekalni

Poczekalnia to kolejne miejsce, w którym klienci spędzają jakąś część swojej wizyty. Warto zatem zapewnić im miejsce, w którym będą się czuli wyjątkowo. Meble te muszą prezentować się przyzwoicie, a dodatkowo muszą być wykonane z dobrych, a przede wszystkim z mocnych, wytrzymałych materiałów.

Pomocniki fryzjerskie

Są to przeważnie wolnostojące lub mobilne szafki, w których fryzjerzy przechowują niezbędne im sprzęty, Nie warto na nich oszczędzać, ponieważ to od nich w dużej mierze zależy wydajna praca stylisty, co również przekłada się na zyski całego salonu. Aktualnie można znaleźć naprawdę ciekawe pomocniki fryzjerskie, które mogą idealnie wpisać się w konkretny styl salonu, a to dodatkowo będzie wpływało na pozytywny odbiór całego naszego wnętrza.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego wiąże się z niemałymi kosztami, dlatego często szukamy możliwości, które pozwolą nam na zaoszczędzenie części pieniędzy. Zdarza się tak, że kupujemy tańsze fotele fryzjerskie, czy meble do poczekalni, co skutkuje mniejszym komfortem klientów podczas ich wizyt w naszym salonie, a to z kolei do mniejszych zysków. Pamiętajmy, że na części mebli nie wolno nam oszczędzać, ponieważ to one częściowo są odpowiedzialne za powodzenie naszego salonu.


Artykuł partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj