Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska: Zastosujmy się do hasła „Zostań w domu” i pomagajmy seniorom

reklama

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce i naszym regionie, z apelem do mieszkańców zwróciła się Justyna Jasińska, wójt gminy Kutno.

„Szanowni Państwo, w obliczu pandemii, najważniejsze słowa to bezpieczeństwo i odpowiedzialność.

reklama

To właśnie od naszego postępowania w dużej mierze zależeć będzie zminimalizowanie skutków koronawirusa, który rozprzestrzenia się na całym świecie, a także w Polsce i pojawiło się już potwierdzone zakażenie na obszarze powiatu kutnowskiego.
Na terenie naszej gminy podjęliśmy szereg działań dotyczących unikania ryzyka zakażenia koronawirusem. Apeluję do wszystkich mieszkańców gminy, aby stosowali się do hasła „Zostań w domu”, pamiętając jednocześnie o osobach, które z uwagi na wiek lub chorobę wymagają naszej pomocy.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego zalecamy, by osoby starsze oraz osoby przewlekle chore pozostały w domach na czas obowiązywania zaleceń. Ważne, by unikać ryzyka zakażenia!

reklama

Seniorzy, którzy nie mogą liczyć na pomoc osób najbliższych, mogą kontaktować się telefonicznie w celu uzyskania pomocy przy zrobieniu podstawowych zakupów czy realizacji recept .W tej sprawie można dzwonić do GOPS: w godz od 7.30 do 15.30 pod nr tel.
24 355 70 22, w godz od 15.30 do 19.00 tel. 605 844 260 i od 15.30 do godz 20.00 tel. 537 001 038.

Urząd Gminy Kutno jest zamknięty dla petentów do odwołania, ale w sytuacjach szczególnych, wymagających osobistego złożenia lub odbioru dokumentów udostępniony zostanie Punkt Obsługi Interesantów. Wszelkie sprawy niewymagające Państwa obecności prosimy konsultować telefonicznie pod nr tel 24 355-70-20 lub drogą mailową na adres
sekretariat@gminakutno.pl. Niezbędnych informacji udzielają również sołtysi.”

Justyna Jasińska
wójt Gminy Kutno

reklama


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Ostatnio dodane:

KORONAWIRUS. Zmarło kolejne 10...

Mamy 268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło też 10 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia. Bardzo duży...

(WIDEO) „Uwaga, uwaga…” –...

„Uwaga, uwaga! Policja informuje. Mamy stan epidemii. Zostań w domu. Nie narażaj siebie i innych! Opuszczaj miejsce zamieszkania tylko, gdy to jest...

(ZDJĘCIA) Duża akcja policji...

Akcja rodem z filmów sensacyjnych rozegrała się w sobotę przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie pojawiło się kilka radiowozów policji i karetka pogotowia ratunkowego....

(ZDJĘCIA) Policja i wojsko...

Wspólne patrole policjantów i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej pojawiły się na ulicach Kutna. Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w związku...

KORONAWIRUS. 200 nowych zakażeń...

Mamy 207 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 5 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Testy na koronawirusa będą...

Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zmarły kolejne osoby z...

Mamy 124 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Ponadto odnotowano 6 kolejnych zgonów - informuje Ministerstwo Zdrowia.