Wszystko, co musisz wiedzieć o resetowaniu drukarki

0

Resetowanie się drukarki to problem, który spotkał zdecydowaną większość użytkowników drukarek zarówno atramentowych, jak i laserowych. Co może być przyczyną wielokrotnego wyłączania i uruchamiania się urządzenia oraz w jakich przypadkach warto samodzielnie zresetować ustawienia drukarki, aby ta odzyskała swoją pełną sprawność?

Wielokrotne resetowanie lub nieoczekiwane wyłączenie się drukarki

Jedną z przyczyn wielokrotnego resetowania się drukarki może być zbyt niskie napięcie w gniazdach sieci elektrycznych. To bardzo popularna usterka, która może dotknąć każdego z nas. Bardzo dobrym rozwiązaniem tego problemu jest próba podłączenia urządzenia do innego gniazda, najlepiej w innym pomieszczeniu lub innym obwodzie elektrycznym. Przed przenosinami drukarki warto pamiętać, aby wszystkie odłączenia od sieci były realizowane przy całkowicie wyłączonej drukarce. Decydując się na wyciągnięcie kabla zasilającego przy uruchomionym bądź uśpionym urządzeniu, jesteśmy narażeni na poważniejsze awarie. 

Przyczyną skoków napięcia w sieci, do której podłączono drukarkę, mogą być także inne urządzenia podpięte pod to samo gniazdo. Warto również upewnić się, czy problem nie jest wywołany wszelkimi dodatkowymi urządzeniami podłączonymi do drukarki. Wielokrotne resetowanie się drukarek może być spowodowane również awarią bądź nieprawidłowym podłączeniem kabla zasilającego.

Czy rodzaj użytego tuszu albo tonera może wpłynąć na pracę drukarki?

Według internetowych mitów powodem, przez który nasze urządzenie może nie zauważyć materiału eksploatacyjnego, są tanie tusze do drukarek. Warto pamiętać, że zamienniki są całkowicie bezpieczne dla naszego urządzenia. Ich wykonanie oraz jakość pracy nie odbiega od oryginalnych pojemników, a nieoryginalne tusze do drukarek wyróżniają się bardzo atrakcyjną ceną. Wysokiej jakości zamienniki tuszy możemy kupić za pośrednictwem strony internetowej https://www.profibiuro.pl/tusze-c-86.html, a sklep oferuje także atrakcyjne cenowo alternatywy dla drukarek laserowych, gwarancje dystrybutora oraz pełne wsparcie.


Drukarkę możemy zresetować również własnoręcznie…

Niespodziewane i wielokrotne resetowanie się drukarki potrafi wyprowadzić z równowagi każdego użytkownika. Bardzo dużym problemem są również sytuacje, które same wymuszają na nas zresetowanie drukarki do ustawień fabrycznych. Najpopularniejszym powodem tego typu działań brak widoczności pojemniku z tuszem lub tonera. W większości przypadków taki problem występuje w momencie, gdy w materiale eksploatacyjnym uszkodzimy chip lub podczas instalacji nie zdemontujemy z produktu specjalnego paska zabezpieczającego. 

Istnieją jednak sytuacje, gdy materiał eksploatacyjny został zainstalowany poprawnie, a mimo to drukarka nie jest w stanie rozpoznać tuszu lub tonera. Wówczas niezwykle pomocny może okazać się reset pamięci drukarki. Aby wykonać taki manewr, należy wyciągnąć nowy materiał eksploatacyjny i na jego miejsce włożyć starty. W takim stanie należy pozostawić włączoną drukarkę na kwadrans, po czym można przejść do ponownej zamiany pojemników z tuszem lub tonerów. Dzięki zresetowaniu pamięci naszego urządzenia drukarka będzie w stanie rozpoznać zmianę materiału eksploatacyjnego na nowy. 

Artykuł partnera

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here