(ZDJĘCIA) Archeolodzy w centrum Kutna. Co dzieje się na Pl. Wolności?

  4

  Kilka dni temu prace budowlane na Placu Wolności zostały wstrzymane. Na terenie pojawili się archeolodzy, którzy prowadzą badania.

  Od momentu, gdy na Pl. Wolności wjechał ciężki sprzęt, prace odbywały się pod nadzorem archeologicznym, który sprawowało Muzeum Regionalne w Kutnie. Ostatnio sytuacja jednak się zmieniła.

  W związku z tym, że natrafiono na fragmenty drewnianej studni, podjęto decyzję, że na teren wkroczyć muszą archeolodzy. Od kilku dni prowadzą tam badania i prace budowlane zostały wstrzymane.

  Archeolodzy przeszukują teren, a także zabezpieczyli potencjalnie ciekawe historycznie miejsca. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają badania i kiedy prace budowlane zostaną wznowione.

  Przypomnijmy, wcześniej archeolodzy natknęli się m.in. na kilkanaście fragmentów żydowskich macew oraz fragment fundamentu „dawnego ratuszka”. Odkryto także… jedną łyżeczkę i zwierzęce kości.

  O sprawie będziemy informować.

  Zdjęcia z Placu Wolności:

  Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

  4 WYPOWIEDZI

  1. Wg panujących w Polsce przepisów te zabytki trzeba zabezpieczyć i gwarantuję wam że jest ich tam więcj niż łyżeczka i kości. Chyba, że mieszkańców Kutna nie interesuje jak wyglądał ich dawny ratusz.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here