(ZDJĘCIA) Kamienica straszy w centrum Kutna. „Tynk dosłownie sypie się na głowę”

reklama

Niedawno informowaliśmy interwencji radnego Tomasza Rędzikowskiego w sprawie rozpadającej się kamienicy przy ul. Podrzecznej. Jak się okazuje, to niejedyna niechlubna wizytówka centrum Miasta Róż.

Po ostatniej publikacji, do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy, którzy zwrócili uwagę na inną kamienicę w centrum miasta, która szpeci krajobraz. Mowa o budynku u zbiegu Placu Wolności i Wyszyńskiego, tuż obok gmachu Poczty Polskiej.

reklama

Ta kamienica straszy od lat, jednak w obliczu prowadzonych prac dotyczących rewitalizacji Placu Wolności, mieszkańcy uważają, że budynek trzeba natychmiast wyremontować.


To samo centrum, a kamienica wygląda jak wygląda. Po co wydawać tyle milionów na remont Placu Wolności skoro zostaną takie budynki, które będą psuły cały efekt? Część kamienicy jest odmalowana, a z części dosłownie tynk sypie się na głowę. Tak jest od lat i nikt nie jest w stanie porządnie zająć się tą ruiną – denerwują się kutnianie.

reklama

W sprawie feralnej kamienicy zgłosiliśmy się do kutnowskiego magistratu. Urzędnicy mają jednak związane ręce. Powód?

Właścicielami wskazanej kamienicy są osoby fizyczne – poinformowało nas biuro prasowe Urzędu Miasta Kutno. – W przeszłości Straż Miejska podejmowała czynności w związku z odpadającym tynkiem z budynku. Właściciele zabezpieczyli budynek. Miasto nie ma instrumentów prawnych obligujących właściciela budynku do przeprowadzenia jego remontu


Jak dodaje magistrat, w przypadku obiektów wpisanych do rejestru zabytków na terenie miasta Kutna właściciele lub zarządcy takich budynków mogą ubiegać się o dotacje na przeprowadzenie prac konserwatorskich lub robót budowlanych w wysokości 50% nakładów. Rokrocznie miasto w budżecie na ten cel rezerwuje środki.


Czy do czasu zakończenia prac na Pl. Wolności kamienica wreszcie przestanie szpecić? Do tematu powrócimy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:
reklamaOstatnio dodane:

Ponad 100 nowych zakażeń...

Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 6 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Wyjątkowa akcja MZK....

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie wyszedł z ciekawą inicjatywą, która ma wesprzeć mieszkańców w trudnych chwilach związanych z koronawirusem. Na wyświetlaczach pojawiły...

(ZDJĘCIA) Kierowca autobusu z...

Pomimo ograniczeń dotyczących liczby osób przewożonych środkami transportu zbiorowego jeden z kierowców na terenie Kutna nie dostosował się do obostrzeń. Mundurowi nałożyli...

Jakie działania podjęto w...

Starstwo Powiatowe w Kutnie opublikowało dziś raport dotyczący działań podjętych przez Starostę Kutnowskiego w marcu w związku z epidemią COVID-19.

XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki...

Koronawirus pokrzyżował plany nam wszystkim, również pracownikom instytucji kulturalnych i animatorom kultury. Organizowany przez Kutnowski Dom Kultury Festiwal Złoty Środek Poezji, który...

KORONAWIRUS – RAPORT: Ponad...

Mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarły kolejne 2 osoby - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Walka z koronawirusem...

Od samego rana w Kutnie rozpoczęła się dezynfekcja miejsc publicznych, w których występują największe skupiska mieszkańców. Działania mają pomóc w walce z...