(ZDJĘCIA) „Kasprowicz” świętował 65 urodziny

0
fot. "Kasprowicz"

II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza obchodzi w tym roku 65. rocznicę powstania. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się 7 czerwca 2019 roku wernisażem wystawy ,,Znaki obecności” prezentującej dorobek twórczy Haliny Kamińskiej, artystki malarki i długoletniej nauczycielki Liceum Kulminacją obchodów był koncert ,,Kasprowicz i przyjaciele”, w którym wystąpili utalentowani absolwenci, uczniowie oraz ich artystyczni przyjaciele.

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali dyrektor Artur Ciurlej oraz Zbigniew Leitgeber, prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza. Autorką koncepcji koncertu była Anna Ambroziak wraz z Barbarą Rostek – Nowacką oraz Martą Wiśniewską (absolwentką z 2010 r.). Oprawę multimedialną stworzył Marcin Michalski we współpracy z Mateuszem Ozdowskim i Klaudią Fiszer.

Przez blisko trzy godziny publiczność zgromadzona w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury mogła podziwiać różnorodne formy działań artystycznych: muzycznych, tanecznych, kabaretowych (Kabaret Impuls) i teatralnych (Grupa Teatralna Pre – TEXT).
Wystąpili profesjonaliści, absolwenci Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu – Ewa Murzynowska (absolwentka Kasprowicza z 2012) z Łukaszem Dembowskim, Krzysztof Bździel (absolwent z 2011) z żoną Pauliną Zujewską.

Zaprezentowali się także: Paweł Grochulski (absolwent z 2006) z zespołem Hultajów Trzech, Justyna Głowacka (absolwentka z 2010), Daria Jankowska (absolwentka z 2013), Angelika Iwoła (absolwentka z 2014) oraz uczniowie: Maja Kondras z muzykami Krzysztofem Juniorem Góralczykiem i Marcinem Toberem, Maria Nodzak, Zuzanna Jóźwiak, Sylwia Kogucińska, Adrian Koguciński, Karina Pasikowska, Paweł Cegiełka, Paulina Dzierżawska, Julian Kozanecki, Klaudia Niewiadomska, Bartłomiej Zimny, Karol Kozanecki, Wiktoria Kubicka, Aneta Łuczyńska i Zuzanna Gajdecka z Grupą Tańca Dawnego

La Danse. Koncert prowadzili: Marta Wiśniewska, Anna Ambroziak, Bartosz Buczek (absolwent z 2011) oraz Karina Pasikowska i Paweł Cegiełka.

Po koncercie zaproszeni goście reprezentujący władze powiatu kutnowskiego, miasta Kutna, instytucje i stowarzyszenia, organizacje związkowe oraz dyrektorzy kutnowskich szkół i placówek oświatowych złożyli życzenia oraz przekazali gratulacje na ręce dyrektora Liceum Artura Ciurleja.

Zaproszenie na uroczystość przyjęli także absolwenci z różnych roczników, emerytowani i obecni nauczyciele, uczniowie oraz mieszkańcy Kutna.

Po zakończeniu koncertu goście mogli obejrzeć okolicznościową wystawę oraz spróbować urodzinowego tortu od firmy T.D.J. Ozdowscy. Część absolwentów odwiedziła gmach szkoły, oglądając nowoczesne pracownie i wystawy (autorami ich byli Anna Adamowska i Piotr Staniszewski) oraz wspominając czasy młodości. Zakończeniem obchodów był bankiet w ,,Cukrovni”, w którym wzięli udział absolwenci i przyjaciele szkoły.

Ad multos annos Kasprowiczu! Do zobaczenia na VI Zjeździe Absolwentów w 2024 roku na siedemdziesiątych urodzinach Szkoły.

źródło: „Kasprowicz”

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here