(ZDJĘCIA) Kierowca autobusu z Kutna ukarany mandatem w związku z koronawirusem. Przewoził za dużo osób

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Pomimo ograniczeń dotyczących liczby osób przewożonych środkami transportu zbiorowego jeden z kierowców na terenie Kutna nie dostosował się do obostrzeń. Mundurowi nałożyli na kierowcę mandat karny.

Zgodnie z nowymi wytycznymi Rady Ministrów podróżując środkami komunikacji publicznej należy pamiętać, że ilość pasażerów w pojeździe nie może przekroczyć połowy liczby miejsc siedzących – obowiązek ten dotyczy również przewoźników prywatnych. Przykładem niestosowania się do zleceń jest sytuacja, która miała miejsce 2 kwietnia na terenie Kutna.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

„Funkcjonariusz Policji wspólnie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej, którzy wspomagają nas we wspólnych patrolach zatrzymali do kontroli przy ul. Łąkoszyńskiej autobus przewożący ludzi. Jak się okazało w autobusie było 26 miejsc siedzących, a więc dopuszczono przewóz 14 osób a pasażerów w chwili kontroli było 24” – komentuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze nie znaleźli żadnych podstaw, aby w świetle nowo wprowadzonych przepisów potraktować ulgowo kierowcę za tak nieodpowiedzialne zachowanie. Kierowca za złamanie obowiązującego nakazu przewożenia wyznaczonej przepisami liczby osób został ukarany mandatem karnym.

Wbrew pojawiającym się doniesieniom, zatrzymany autobus nie należał do Miejskiego Zakładu Komunikacji, tylko do prywatnego przewoźnika.


- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


3 KOMENTARZE

  1. Kolejny dowód na to, że jak się ma miękkie serce to inna część ciała musi być twarda. Jak to mówią panowie w czerni zasłużyli na zapowiadane podwyżki. Gdyby pasażerowie tego autobusu mieli honor to wsparli by kierowcę.

  2. Na maja na przystanku stalo sporo ludzi . Nie zachowane odstepy , wiekszosc 60+, i do autobusu ta chmura weszła . O czy mu mowimý ?? Ale winny za wszystko Rzad ? Szok

  3. Szkoda że kierowca autobusu pojechał do okoła i zabrał tych ludzi z powrotem w innym miejscu… Takich mamy odpowiedzialnych obywateli

Comments are closed.Ostatnio dodane: