(ZDJĘCIA) Kto najwięcej wie o bezpieczeństwie na drogach? Znamy zwycięzców policyjnego turnieju

0
fot. KPP Kutno

Na początku tego tygodnia odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Tegoroczne eliminacje odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. Uczniowie szkół podstawowych zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: 10 – 12 lat oraz powyżej 12 lat. Na początek 3-osobowe zespoły zmagały się z testem wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Kolejnym etapem konkursu był tor przeszkód, który uczniowie mieli pokonać na rowerze. Najlepszą drużyną w kategorii 10-12 lat okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie natomiast w kategorii powyżej 12 lat Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach. Teraz to uczniowie tych szkół będą reprezentowali powiat kutnowski podczas wojewódzkiego turnieju 17 maja w Piotrkowie Trybunalskim.

Komenda Powiatowa Policji w Kutnie składa serdeczne podziękowania dla Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie Pani Małgorzacie Margulskiej-Haczyk za pomoc w organizacji turnieju. Podziękowania kierujemy również dla Prezydenta Miasta Kutna za ufundowanie nagród rzeczowych dla uczestników. Słowa podziękowania kierujemy także dla OSP Dąbrowszczak, którzy pomogli nam w realizacji etapu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here