(ZDJĘCIA) Miasto Róż zachwyciło na Międzynarodowych Targach Ogrodniczych Gardenia

reklama

W dniach 13-15 lutego przedstawiciele Miasta Kutno i Kutnowskiego Domu Kultury odwiedzili Międzynarodowe Targi Ogrodnicze Gardenia w Poznaniu i zaprezentowali swoje stoisko w ramach Areny Krajobrazu.

Dzięki owocnej współpracy z Fundacją Fractal, Kutno miało do dyspozycji kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej gdzie ulokowało swój pawilon oraz różaną pergolę. 🌹 Czterometrowa pergola została wypełniona pachnącymi różami od Parfum Flower Company, które zaaranżowali mistrzowie bukieciarstwa z Kwiaty&Miut.

reklama

Kutno brało udział w panelu pt. Zieleń Miejska w Strategii Promocji Miast. Weronika Lenarczyk, która reprezentowała Kutno przedstawiła działania jakie prowadzi Kutno w zakresie wdrażania założeń przyjętej w 2011 roku marki miasta – Kutno – miasto róż. W panelu uczestniczyli: Fried Nielsen – Attaché Kultury Ambasady Niemiec w Warszawie – Ogrody polsko-niemieckie w Warszawie, Wiesław Pardyka – Burmistrz Nałęczowa, Katarzyna Kierzek-Koperska – Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Robert Kazimierczak – Zastępca Burmistrza Jarocina oraz Monika Drąg – Kierownik działu Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie.

Odwiedzający nasze stoisko mogli wykonać sobie zdjęcie w różanej fotobudce.

reklama

Po targach spacerowała Królowa Róż 👑🌹, która zapraszała na Piknik wśród Róż i 46. Święto Róży Kutno 2020. 🌹

Na stanowisku zapachowym wraz z Polskim Towarzystwem Różanym prezentowaliśmy 9 odmian róż pachnących. Najbardziej podobała się krwiście czerwona Lady Killer o bardzo intensywnym zapachu. 🌹😍

W sobotę odbyły się warsztaty florystyczne pt.: I love Kutno, w trakcie których można było wykonać biżuterię i ozdoby z motywem róży.


Nasze stanowisko odwiedziły tysiące osób z branży ogrodniczej oraz wielu pasjonatów sztuki ogrodowej.

Targi były wspaniałą okazją do umocnienia wizerunku Kutna jako różanego centrum Polski oraz pozyskania nowych kontaktów, które na pewno pozytywnie wpłyną na rozwój kutnowskich wydarzeń różanych.

Miasto Kutno było partnerem Konkursu Zieleń w Mieście organizowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Efektem konkursu jest stworzenie koncepcji zagospodarowania terenu Kutna pomiędzy ul. 1 Maja a Mickiewicza. Zwycięska koncepcja Pani Karoliny Markowskiej (PLANTOTEKA) zaowocuje tzw. parkiem kieszonkowym, który ma w najbliższym czasie powstać w Kutnie.

📷 KDK / Adam Pietrusiak FOTOGRAFIA / Piotr Tomaszewski

reklamaOstatnio dodane:

Ponad 100 nowych zakażeń...

Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 6 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Wyjątkowa akcja MZK....

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie wyszedł z ciekawą inicjatywą, która ma wesprzeć mieszkańców w trudnych chwilach związanych z koronawirusem. Na wyświetlaczach pojawiły...

(ZDJĘCIA) Kierowca autobusu z...

Pomimo ograniczeń dotyczących liczby osób przewożonych środkami transportu zbiorowego jeden z kierowców na terenie Kutna nie dostosował się do obostrzeń. Mundurowi nałożyli...

Jakie działania podjęto w...

Starstwo Powiatowe w Kutnie opublikowało dziś raport dotyczący działań podjętych przez Starostę Kutnowskiego w marcu w związku z epidemią COVID-19.

XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki...

Koronawirus pokrzyżował plany nam wszystkim, również pracownikom instytucji kulturalnych i animatorom kultury. Organizowany przez Kutnowski Dom Kultury Festiwal Złoty Środek Poezji, który...

KORONAWIRUS – RAPORT: Ponad...

Mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarły kolejne 2 osoby - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Walka z koronawirusem...

Od samego rana w Kutnie rozpoczęła się dezynfekcja miejsc publicznych, w których występują największe skupiska mieszkańców. Działania mają pomóc w walce z...