(ZDJĘCIA) Nie daj się złodziejom. Policja znakowała rowery

0

Mundurowi z powiatu powiatu kutnowskiego prowadzą w okresie wiosenno-letnim prewencyjne znakowanie rowerów mieszkańcom naszego powiatu. Ostatnio takie działania profilaktyczne miało miejsce 10 maja na pasażu w sklepie Carrefour w Kutnie. Chętnych nie brakowało.

Sezon rowerowy w pełni, nic więc dziwnego, że mieszkańcy licznie zgłaszają się do kutnowskiej komendy, aby zabezpieczyć swój jednoślad przed kradzieżą. Możliwość taką dają im także akcje znakowania rowerów, cyklicznie organizowane przez policjantów w różnych częściach miasta.

10 maja 2019 roku akcja taka odbyła się w sklepie Carrefour przy ul. Oporowskiej. Ta prosta czynność zmniejsza ryzyko kradzieży, gdyż złodzieje z reguły nie są zainteresowani rzeczami oznakowanymi przez policjantów i figurującymi w ich bazach. Z kolei próba zdarcia naniesionego numeru, a więc ingerencja w strukturę jednośladu z pewnością wzbudzi wątpliwości u potencjalnego nabywcy, któremu złodziej chciałby sprzedać skradziony uprzednio rower.

Przypominamy, że rower można oznakować również w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie w każdy dzień od poniedziałku do piątku po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – 24 253 22 07.

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here