(ZDJĘCIA) Piekło Damiana spod Kutna. Żyje w urągających warunkach

Choć Damian ma nieco ponad 20 lat, to doświadczył już prawdziwego piekła. Jego najbliżsi nie żyją, a ojciec porzucił. Chłopak żyje teraz w rozpadającym się domu i w warunkach, które urągają człowiekowi. Potrzebuje naszej pomocy.

Rodzice Damiana od wielu lat nadużywali alkoholu. Matka chłopaka zmarła na początku tego roku, a ojciec zniknął i zostawił go w niewyobrażalnych warunkach.

W mieszkaniu nie ma prądu ani wody. Z domu zostało wszystko wyniesione i przeznaczone na alkohol. Chłopak został teraz sam i nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z sytuacją, w jakiej się znalazł. Jego matka, zanim zmarła, to wysprzedała dosłownie wszystko na alkohol, nawet drzwiczki od piecyka. Jeszcze niedawno chłopak był tylko w majtkach i rozklejonych klapkach, bo nie miał nic – komentuje Przemysław Tobolczyk, który zaangażował się w pomoc Damianowi.

Chłopak może również liczyć na wsparcie sąsiadek, które po tragicznych wydarzeniach z początku roku, okazały mu wielkie serce i pomagają, jak tylko mogą. Niestety, aby doprowadzić mieszkanie do choć minimalnych warunków socjalnych, potrzeba sporych nakładów finansowych.

Damian potrzebował będzie również pomocy prawnej, bowiem część nieruchomości należeć ma do jego ojca. W każdej chwili może wrócić do Wierzbia i zgotować chłopakowi kolejne piekło…

– Ruszyliśmy już z akcją, jest chęć pomocy z różnych stron. Potrzeba ubrań, pieniędzy na materiały budowlane i wiele innych rzeczy. Nie możemy zostawić chłopaka na pastwę losu – dodaje P. Tobolczyk.

O fatalnej sytuacji Damiana będziemy jeszcze informować.

Wszystkie osoby, które chcą wyciągnąć pomocną dłoń do Damiana, mogą kontaktować się pod nr tel 663 323 250 (Przemysław Tobolczyk) lub redakcja@panoramakutna.pl.

27 KOMENTARZE

  • A czy to ważne czym się zajmuje ? Nawet jeżeli ćpa, kradnie, czy co innego próbuje przeżyć. Wszystkim łatwo oceniać innych i pisać że swoich ciepłych ładnie wyglądających mieszkań. A jeżeli już ktoś ma pomóc to wywiad trzeba przeprowadzić. Ludzie nie znacie co to jest bezinteresowna pomoc. Pamiętajcie życie nas uczy i sprawia kimś jesteśmy

  • Nie pracuje, nie uczy się nic nie robi i jeszcze jest ślepy no jak matka wszystko my sprzedawała to nic nie widział albo tak naprawdę sam wszystko sprzedał i się nie przyznaje bo pieniądze chce

   • Nie znasz chłopaka psychiki, nie znasz sytuacji, nie znasz jego historii, nie wiesz co mu sie działo, nic nie wiesz i uwazasz ze wszystko jest takie proste. To jest wlasnie ograniczenie umyslowe

 1. A gdzie jest najbliższa rodzina Ciocie i Wujkowie,tego co się tam dzialo wczesniej nie widzieli.Tylko najlepiej czekać aż ktoś inny pomoże

  • Nie wiesz jak to jest z rodziną? Z artykułu wynika że chłopak przeszedł przez piekło więc rzecz jasna że trzeba mu pomóc a nawet jesli nie pracuje to ludzie dobrego serca mu pomogą znależć prace ale najpierw musi żyć w godnych warunkach i mieć sie w co ubrać . Trzymam kciuki żeby wszystko sie udało i chłopak wyjdzie na prostą po tylu latach mieszkania w takich nieludzkich warunkach. Dobrze ze są jeszcze bezinteresowni ludzie do pomocy !!!

 2. Ale Babcia Damiana (mama jego taty) ma pensjonaty w miejscowości Jantar które wynajmuje turysta wiec wnuczkowi można pomóc czy zabrać do siebie .

 3. Ludzie co to za znieczulica w tej Polsce. Mieszkam za granicą ale zawsze jak jestem na urlopie w Polsce to widać jak ludzie pracują jak by ich zmuszali do tego . Pomagać A broń Cię panie Boże mi nikt nie pomaga ja też nie pomogę. Nie rozumiem z jakiego ja kraju pochodzę wszędzie mówią o nas źle. Chłopakowi pomóc nie chcecie to nie pomagajcie ale po co te beznadziejne komentarze. Co boicie się że chłopak będzie miał lepiej od was no chyba tak . Niech w końcu wie co znaczy normalne życie.

 4. Dokładnie tak, może tym niech się ludzie zainteresują!!! Nie pracuje nie uczy się ale rękę po cudze wyciąga!

 5. chłopak pracuje i się stara, podziwiam jego podejście bo nie jeden wpadł by w depresję i nie robił kompletnie nic, Damiano pomoc wkrótce nadejdzie, należy Ci się, pozdrowienia 😉

 6. Uczył się w jednej ze szkół kutnowskich znam chłopaka nie wiem czy skończył ale wszyscy z niego się śmieli nie raz był głodny. Nawet jeśli nie pracuję to należy się pomoc a ci co piszą takie komentarze to napewno rodzice kasę dają. Sami zadajcie sobie pytanie czy wy tak mieliście w dzieciństwie warunki.

 7. mieszkanie socjalne należy mu się od miasta. Pracy w Kutnie jest mnóstwo. A tą dziurę niech szanownemu tatusiowi w dupę wsadzi. Jeśli poradzi sobie z takim życiem i nie popadnie w alko albo inne używki to warto chłopakowi pomoc się odnaleźć w innej rzeczywistości. Bo to, ze wyjdzie z tego brudu nie oznacza, ze od tak zapomni o latach tortur jakie przechodził. Proponuje chłopaka zapisać do DDA. Sam sobie na pewno nie poradzi. Ale tutaj trzeba również zastanowić się nad służba socjalna…gdzie te nieroby były do tej pory? Dziecko działa się krzywda! Dlaczego tych „wspaniałych” rodziców nie pozbawili praw rodzicielskich? W domu dziecka na pewno miałby lepiej niż u swoich szanownych rodziców.

 8. Współczuję chłopakowi, przeżytego piekła… szkoda chłopaka – trzeba mu pomóc.
  Żebym mieszkał bliżej Niego, bez zastanowienia wynająłbym Damianowi za darmo pokoju, szkoda chłopaka !!!
  Takim ludziom trzeba pomagać, starać się pomóc na różne sposoby.

  a co do wyżej komentujących polacy to są jednak idioci, głupi wredny naród !

 9. A co tu sprzątać, jak widać, że wszystko porozwalane. Myślę, że jakaś pomoc już ruszyła bo widać na zdjęciach rozprowadzaną jakąś instalacje na ścianach, skute tynki jest już światło. A chłopakowi się nie dziwcie, ze sam nie wie od czego zacząć jak biedak nie miał opieki właściwej, chodził głodny, nawet ciuchów nie miał. On potrzebuje wsparcia i właściwego pokierowania w radzeniu sobie w życiu. Ale dobrze ktoś napisał, ze miasto i opieka społeczna powinna chłopakowi pomóc dać mieszkanie socjalne, wstępnie jakiś zasiłek i pokierowanie w znalezieniu pracy jeśli jej nie ma. Potem powinien już sobie jakoś radzić.

 10. Ciekawa jestem jak by poradzili sobie w takiej sytuacji ci co już na starcie go skreslili .On ma dopiero dwadzieścia lat zero dobrego przykladu od rodziców i co ma biedny zrobić jak za co kolwiek by się chciał wziąść wszystko wymaga nakładu finansowego ….Czemu oceniacie a nie zrozumniecie ja bym się załamał na jego miejscu …Bardzo piękny gest ludzi co zainteresowali się tym biednym chłopakiem życzę mu powodzenia

 11. Chłopakowi należy pomóc, ale można to zrobić z godnością i nie wrzucać wszędzie jego zdjęć, poczta pantoflowa wystarczy, ludzi dobrej woli i chętnych do pomocy jest mnóstwo.
  Ale w całej akcji chodzi głównie o to, żeby wybił sie Przemysław Tobolczyk, który raz jest z PISem raz z Wiosną, a celem jest przecież dopchanie do miejskiej kasy. To widać aż zbyt wyraźnie.

Comments are closed.