(ZDJĘCIA) Polfarmex przegrał z Księżakiem, derby regionu dla Łowicza

0

Po emocjonującym spotkaniu Polfarmex przegrał we własnej hali z Księżakiem Łowicz 82-91. Najskuteczniejszy w kutnowskiej drużynie był Jakub Fiszer, który rzucił 20 punktów.

Początek spotkania należał do łowiczan, którzy po stu dwudziestu sekundach prowadzili czterema punktami, 6-2. W kolejnych minutach ekipa Jarosława Krysiewicza odrobiła straty i wyszła na prowadzenie. Wtedy koszykarze z Łowicza popisali się kilkoma rzutami z dystansu i znów prowadzili. Końcówka należała jednak do kutnian, którzy ostatecznie okazali się lepsi o jeden rzut i wygrali 21-19.

Druga kwarta, jak się później okazało, zadecydowała o losach spotkania. Wprawdzie kutnianie dobrze zaczęli i trzymali łowiczan na dystans kilku punktów, ale później łowiczanie rzucili piąty bieg. A dokładniej zaczęli dziurawić kutnowski kosz rzutami za trzy i do przerwy Księżak prowadził zasłużenie dziewięcioma punktami, 46-37.

Po zmianie stron łowiczanie w pewnym momencie powiększyli swoją przewagę do trzynastu punktów i wydawało się, że jest już po meczu. Kutnianie nie dawali jednak za wygraną i starali się trzymać kroku rywalom. Na dziesięć minut przed końcem Polfarmex po remisie 21-21 w trzeciej kwarcie, przegrywał jednak 58-67.

Ostatnia część meczu to prawdziwy rollercoaster. Drużyna Jarosława Krysiewicz od początku mocno zaatakowała i kompletnie zaskoczyła Księżaka, dzięki czemu zbliżyła się do rywali na zaledwie dwa oczka (67-69). Wówczas wreszcie ożywiły się kutnowskie trybuny, które przez większość meczu były zakrzyczane przez grupę fanów z Łowicza. Niestety, radość i nadzieja nie trwały zbyt długo. Łowiczanie nie dali wyrwać sobie zwycięstwa, popisali się kilkoma rzutami z dystansu (łącznie zaliczyli aż 12 celnych „trójek”) i ostatecznie Polfarmex przegrał 82-91.

Teraz podopieczni Jarosława Krysiewicza jadą do Kołobrzegu, gdzie w środę 6 listopada o 19:00 zmierzą się z tamtejszą Kotwicą. Czy kutnowska drużyna przełamie passę dwóch porażek z rzędu?

Polfarmex Kutno 82-91 Księżak Łowicz
21-19, 16-27, 21-21, 24-24

Polfarmex: Grochowski 12, Majewski 13, Krzywdziński 12, Nowakowski 18, Matyszkiewicz 2, Poznański 4, Wiercioch 1, Fiszer 20;

Księżak: Samsonowicz 16, Robak 14, Stopierzyński 13, Grod 6, Tradecki 11, Świderski 0, Kobus 20, Czyż 2, Ratajczak 9