(ZDJĘCIA) Prace archeologiczne na Pl. Wolności. Co odkryto?

  1

  Na Placu Wolności od ponad tygodnia trwają prace związane z rozbiórką dotychczasowego parkingu. Równolegle prowadzone są badania archeologiczne pod nadzorem Muzeum Regionalnego w Kutnie. Dokonano już pierwszych odkryć. Jakich?

  Tak, jak już informowaliśmy, podczas rozbiórki muru okalającego plac, znaleziono fragmenty żydowskich macew.

  Odnaleziono dwanaście fragmentów macew. Są one dość mocno zniszczone, inskrypcje są pościerane i na niektórych ledwo widoczne – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Grzegorz Skrzynecki, dyrektor Muzeum Regionalnego w Kutnie.

  Archeolodzy natknęli się także na ślad dawnego „ratuszka”.

  Odkryto tak naprawdę relikt fundamentu tego budynku, bo nie można nazwać tego fundamentem. Teren został totalnie zniszczony podczas okupacji. To były budynki należące do Żydów i być może Niemcy szukając „skarbów” i kosztowności zdemolowali ten teren. Zobaczymy, jak będzie dalej, ale na tę chwilę wygląda to strasznie – komentuje G. Skrzynecki.

  Co ciekawe, na Placu Wolności odkryto także… jedną łyżeczkę i fragmenty zwierzęcych kości.

  O rozwoju prac archeologicznych w centrum Kutna będziemy jeszcze informować.

  ZOBACZ ZDJĘCIA:

  Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

  1 WYPOWIEDŹ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here