(ZDJĘCIA) Restrykcje w kutnowskim szpitalu. Pomiar temperatury przy wejściu i apel do pacjentów

reklama

W Kutnowskim Szpitalu Samorządowym do odwołania obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin i wejścia na teren szpitala. Restrykcje obowiązują także na NiŚOZ, a przy głównym wejściu wszystkim mierzona jest temperatura.

– W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, w trosce o naszych Pacjentów, od dnia 12.03.2020 roku wstrzymane zostają odwiedziny u chorych w oddziałach szpitalnych. Decyzja obowiązuje do odwołania. Dziękujemy za wyrozumiałość – poinformowały władze szpitala w połowie marca. Od tego samego dnia ze względu na ogólnopolską sytuację epidemiologiczną obowiązuje całkowity zakaz wejścia na teren szpitala.


reklama

Placówka na swojej stronie internetowej zamieściła także informację dotyczącą Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowia. Władze szpitala apelują do mieszkańców, aby zrezygnowali z wizyty u lekarza, jeśli nie wiąże się to z pogorszeniem stanu zdrowia. Ponadto pacjenci z podwyższoną temperaturą proszeni są o nieprzychodzenie do NiŚOZ, tylko telefoniczne skontaktowanie się z lekarzem. Z kolei osoby z kaszlem i katarem proszone są o zabezpieczenie twarzy maseczką lub chusteczką.

Władze szpitala wprowadziły też kontrole przy głównym wejściu, gdzie przez specjalnie zabezpieczonego pracownika, każdej osobie mierzona jest temperatura. Ponadto przy wejściu do NiŚOZ znajduje się dozownik płynu dezynfekującego.

Powstał oddział zakaźny, pediatria przeniesiona


reklama

Jak poinformowała niedawno Panoramę Jolanta Pietrusiak, członek zarządu powiatu kutnowskiego, w strukturze szpitala zapewnione są miejsca do leczenia pacjentów zakażonych wirusem, w liczbie 20 łóżek. Z tego powodu przeniesiony został oddział pediatryczny, wejść na niego można od strony SOR.

– Łóżka są usytuowane w pomieszczeniach obecnie funkcjonującego oddziału pediatrycznego, z wydzielonymi odrębnie ciągami komunikacyjnymi. Natomiast oddział pediatryczny zostaje przeniesiony do innych pomieszczeń usytuowanych w części budynku szpitala – komentuje J. Pietrusiak.

Ponadto warto odnotować, że kutnowski szpital dysponuje 15 respiratorami.


– Liczba respiratorów pozytywnie wyróżnia nas na tle pozostałych placówek w regionie – komentuje Daniel Kowalik, starosta kutnowski. – Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu jest stale monitorowana i będziemy o niej na bieżąco informować mieszkańców. Apeluję do Państwa o przestrzeganie zasad przekazywanych przez służby sanitarne i medyczne oraz zachowanie spokoju i rozwagę w codziennym życiu. Proszę, zostańmy w domach.

ZOBACZ GALERIĘ:
reklama


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Ostatnio dodane:

KORONAWIRUS. Zmarło kolejne 10...

Mamy 268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło też 10 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia. Bardzo duży...

(WIDEO) „Uwaga, uwaga…” –...

„Uwaga, uwaga! Policja informuje. Mamy stan epidemii. Zostań w domu. Nie narażaj siebie i innych! Opuszczaj miejsce zamieszkania tylko, gdy to jest...

(ZDJĘCIA) Duża akcja policji...

Akcja rodem z filmów sensacyjnych rozegrała się w sobotę przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie pojawiło się kilka radiowozów policji i karetka pogotowia ratunkowego....

(ZDJĘCIA) Policja i wojsko...

Wspólne patrole policjantów i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej pojawiły się na ulicach Kutna. Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w związku...

KORONAWIRUS. 200 nowych zakażeń...

Mamy 207 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 5 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Testy na koronawirusa będą...

Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zmarły kolejne osoby z...

Mamy 124 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Ponadto odnotowano 6 kolejnych zgonów - informuje Ministerstwo Zdrowia.