(ZDJĘCIA) „Skąpiec” na deskach KDK-u. Świetny spektakl Kutnowskiego Teatru Amatorskiego

reklama

Dziś na deskach Kutnowskiego Domu Kultury pojawiło się wielu utalentowanych aktorów. Mowa o artystach z Kutnowskiego Teatru Amatorskiego, którzy zaprezentowali publiczności „Skąpca”.

Kutnowski Teatr Amatorski im. A. Fredry już wiele razy podbił serca publiczności i nie inaczej było tym razem. Była chwila refleksji, ale przede wszystkim dobrej zabawy!

reklama

„Skąpiec” to jedna ze słynnych komedii charakterów w twórczości Moliera. Bohater sztuki jest wyjątkowo wyrazistym wcieleniem skąpstwa, a szczególnie natężenie tej cechy odzwierciedla nawet jego imię, które Molier zaczerpnął z komedii Plauta. Harpagon – grany przez Krzysztof Murzynowskiego – to po grecku „chciwiec”, „sknera”, „skąpiec”. Tak właśnie nazwał autor swojego bohatera, który często poprzez niedorzeczne postępowanie i wypowiedzi, tworzy wiele komicznych sytuacji.


OBSADA: Harpagon – Krzysztof Murzynowski, Eliza – Kasia Szczepaniak, Walery – Bartek Zimny, Marianna – Milena Wodzińska, Kleant – Maciek Woźniak, Strzałka – Patryk Kubiak, Jakub – Bartłomiej Sawicki, Frozyna – Weronika Urbaniak, Simon – Jakub Szymczak, Komisarz – Jerzy Gawłowski, Ździebełko – Stanisław Kołodziejczak, Szczygiełek – Jakub Szymczak, Pan Anzelm – Stanisław Borkowski i Pani Claude – Jadwiga Piórkowska.

reklama

REŻYSERIA – Jadwiga Kubiak. W zespole wspomagającym znaleźli się ponadto: asystent reżysera – Weronika Urbaniak, koordynator – Weronika Lenarczyk, scenografia – Marta Fijałkowska, projekt i wykonanie kostiumów – Magdalena Górska, logo i materiały promocyjne – Marta Fijałkowska, kontakt z mediami – Robert Strębski, Bartłomiej Sawicki, operator dźwięku – Marcin Żylak, światło – Zbigniew Kamiński i charakteryzacja – Marta Fijałkowska.

Jeśli nie było Was dziś w KDK, to jeszcze nic straconego. Kolejny spektakl „Skąpca” będzie wystawiony 22 marca o godz. 12:00. Zapraszamy już dziś!

ZOBACZ GALERIĘ:

reklamaOstatnio dodane:

Ponad 100 nowych zakażeń...

Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 6 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Wyjątkowa akcja MZK....

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie wyszedł z ciekawą inicjatywą, która ma wesprzeć mieszkańców w trudnych chwilach związanych z koronawirusem. Na wyświetlaczach pojawiły...

(ZDJĘCIA) Kierowca autobusu z...

Pomimo ograniczeń dotyczących liczby osób przewożonych środkami transportu zbiorowego jeden z kierowców na terenie Kutna nie dostosował się do obostrzeń. Mundurowi nałożyli...

Jakie działania podjęto w...

Starstwo Powiatowe w Kutnie opublikowało dziś raport dotyczący działań podjętych przez Starostę Kutnowskiego w marcu w związku z epidemią COVID-19.

XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki...

Koronawirus pokrzyżował plany nam wszystkim, również pracownikom instytucji kulturalnych i animatorom kultury. Organizowany przez Kutnowski Dom Kultury Festiwal Złoty Środek Poezji, który...

KORONAWIRUS – RAPORT: Ponad...

Mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarły kolejne 2 osoby - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Walka z koronawirusem...

Od samego rana w Kutnie rozpoczęła się dezynfekcja miejsc publicznych, w których występują największe skupiska mieszkańców. Działania mają pomóc w walce z...