(ZDJĘCIA) Spotkanie z pasją z Andrzejem Moraczewskim w bibliotece

- reklama -

Spotkanie z Andrzejem Moraczewskim w ramach Kutno z pasją we wtorkowy wieczór otworzyło kulturalną ofertę Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie na rok 2020.

- reklama -

Gość wieczoru to z zawodu nauczyciel, z pasji zajmuje się działalnością artystyczną – rzeźbi, maluje, pisze wiersze, muzykę oraz teksty piosenek. Śpiewa i gra na gitarze, saksofonie altowym, skrzypcach oraz flecie prostym – prawdziwy człowiek orkiestra. Jak powiedział sam o sobie: muzyką nasiąkał w domu, a potem w wojskowej orkiestrze.

W 2005 r. za ” wszechstronną i oryginalną twórczość artystyczną ” otrzymał Nagrodę Starosty Kutnowskiego . Jako laureat Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego ” O liść konwalii ” organizowanego przez Dom Muz w Toruniu , w 2009 r. wydał w wyd. Nowy Świat w Warszawie debiutancki tom poezji zatytułowany ” Jeśli widziałeś człowieka ” . W 2015 dziennikarka Polskiego Radia Hanna Bogoryja Zakrzewska przygotowała o nim reportaż pt. ” Obok nas ” odtworzony kilkakrotnie w pierwszym i trzecim programie Polskiego Radia .

- reklama -

Ponadto, na przestrzeni ponad dwudziestu lat jego prace plastyczne prezentowane były na wystawach min. w Kutnie [KDK ,MiPBP , Biblioteka Pedagogiczna oraz Muzeum Regionalne] ,w Muzeum Regionalnym w Łowiczu ,w Domu Kultury w Legionowie , w Bielańskim Ośrodku Kultury , kilka rzeźb w kamieniu w tzw. ” Królikarni ” na terenie Łazienek Królewskich , instalacja ” Kapliczka powstańcza ” brała udział w wystawie pokonkursowej w podziemiach Kościoła Trzech Krzyży w Warszawie – następnie została przekazana w darze dla organizującego się Muzeum Powstania Warszawskiego. Jego prace można było zobaczyć jeszcze w wielu innych miejscach związanych ze sztuka i kulturą.

Kilka z nich towarzyszyło artyście również podczas spotkania w bibliotece komponując się z przygotowanym programem artystycznym, w którym znalazły się wiersze z tomiku ” Jeśli widziałeś człowieka ” i czekającego na wydanie tomiku „Spacer po lesie”, na którego wydanie, autor poszukuje środków. Wśród nich były:”Dzikie konie” „Beton”,”Spotkanie z poetą”,”Wiersz o miłości”, „Zaklinanie śmierci”, „Niedopasowanie”. Wieczór jednak zdominowały piosenki autorstwa Andrzeja Moraczewskiego i w jego wykonaniu. Mogliśmy wysłuchać min.”Zmienny świat”, „Schody”, „Ballada polska”,”Milczenie gwiazd”, „Miłość i róże”, „Moja miłość”, „Nie zamykajcie nieba aniołom”, „Dolina dzikich koni”,”Pomiędzy bielą a czerwienią”.

- reklama -

Przedstawione utwory wprowadziły wszystkich w nastrój zadumy i refleksji. Sam artysta swoją twórczość skomentował, że nigdy nie chciał w pisaniu popaść w banał i na tyle jest to jego pisanie cenne, na ile nie ma w nim banału. Na zakończenie wieczoru gość otrzymał gromkie brawa i słowa podziękowania za poetycką wrażliwość. Wszyscy uczestnicy mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

źródło: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie

reklama

reklama

reklama

- reklama -


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Przeczytaj także:


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama

reklama
reklama