(ZDJĘCIA) Straż, policja, inspektorzy i ratownicy medyczni na A1. Wyjątkowa akcja na autostradzie

0
fot. WCZK Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego

Podróżujący w minioną niedzielę autostradą A1 uczyli się bezpiecznego zachowania na drodze jak i udzielania pierwszej pomocy wspólnie z przedstawicielami wszystkich służb dbających o bezpieczeństwo na drogach.

18 sierpnia odbyła się akcja edukacyjno – informacyjna prowadzona na Autostradzie A1, MOP Krzyżanów Zachód, której inicjatorem była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na miejscu oprócz przedstawicieli GDDKiA można było spotkać ratowników medycznych, policjantów, strażaków oraz inspektorów ITD, a zatem przedstawicieli wszystkich służb dbających o bezpieczeństwo na drogach.

Wszyscy podróżni, którzy zrobili tu przerwę mogli nie tylko obejrzeć nowoczesny sprzęt służący niesieniu pomocy ale także uzyskali wszelkie informacje dotyczące właściwego zachowania na drodze, jak i spróbować swoich sił przy próbie udzielenia pomocy. Do dyspozycji udostępniono dwa fantomy – osoby dorosłej i dziecka – na których można było przeprowadzić resuscytację.

Będący na miejscu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Kutna udzielali niezbędnych informacji na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, dawali praktyczne wskazówki jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, niejednokrotnie zagrażających życiu na drodze. Najmłodsi otrzymywali edukacyjne książeczki o tematyce bezpiecznego poruszania się po drodze jak i kolorowe odblaski. Promowano przy tym służbę w Policji.

Zawodowi kierowcy mogli uzyskać wszelkie szczegółowe informacje dotyczące prowadzenia transportu drogowego, których cierpliwie udzielali inspektorzy ITD, a że wszystko przebiegało w atmosferze pikniku rodzinnego, chętnych nie brakowało.

źródło: KPP Kutno / WCZK Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here