(ZDJĘCIA) Tego miejsca mają dość piesi i kierowcy. „Czy musi tutaj dojść do tragedii?”

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Nowe przejście dla pieszych przy zbiegu ul. Wyszyńskiego i Kościuszki miało poprawić bezpieczeństwo, a tymczasem sprawiło, że narzekają na nie zarówno piesi jak i kierowcy. – Czy tu musi dojść do tragedii, aby ktoś się tym zajął – pytają wprost mieszkańcy Kutna.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Nowa „zebra” przy kamienicy na skraju Placu Wolności prowadząca w kierunku budynku Poczty Polskiej powstała pod koniec 2018 roku w ramach projektu Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym miejscu kutnianie często przechodzili na skróty i doprowadzali do niebezpiecznych sytuacji. Pytanie, czy zmiany sprawiły, że jest bezpieczniej…

Kierowcy narzekają, że mają duży problem z zauważeniem pieszych, którzy wchodzą na przejście od strony poczty. Piesi twierdzą zaś, że nie widzą nadjeżdżających aut.


- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Tutaj musi dojść chyba do jakiejś tragedii, żeby wreszcie ktoś zajął się poprawą bezpieczeństwa w okolicy. Przez to, że przy poczcie jest parking, kompletnie nie widać samochodów nadjeżdżających z ulicy Kościuszki – powiedział nam jeden z kutnian, którego spotkaliśmy przy feralnej „zebrze”.

Jak się okazuje, źródłem problemu często są inni kierowcy, którzy nie respektują pionowych i poziomych znaków w pobliżu gmachu poczty. Znajduje się tam parking dla kilku pojazdów, jednak tuż przy przejściu dla pieszych „zakreskowano” miejsca, w których auta kategorycznie nie powinny stać. Mimo to – co możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach – kierowcy nic sobie z tego nie robią i stwarzają realne zagrożenie.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

W tym miejscu od momentu zmiany organizacji ruchu doszło do kilku – na szczęście niegroźnych – wypadków. Pisaliśmy o nich między innymi TUTAJ i TUTAJ.


O sytuację zapytaliśmy w kutnowskiej komendzie.

Fakt łamania przepisów ruchu drogowego przez kierowców parkujących w niedozwolonym miejscu został zgłoszony przez mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – powiedziała Panoramie asp. sztab. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno. – Miejsce zostało objęte szczególnym nadzorem policjantów, którzy często patrolują okolicę i karzą kierowców mandatami zgodnymi z taryfikatorem.

Niewykluczone, że niebawem przy poczcie wprowadzone zostaną zmiany. Mówili o tym włodarze Kutna podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych. Prawdopodobnie miejsca obok „zebry” zostaną wygrodzone specjalnymi słupkami.

Do sprawy przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu Wyszyńskiego i Kościuszki jeszcze powrócimy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:
- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


11 KOMENTARZE

 1. Policja niech się weźmie za tych debili co parkują na JP przed skrzyżowaniem z Podrzeczną, nagminnie parkują na ukos, finał taki że przód aut stoi na ścieżce rowerowej a dupa auta wystaje na ulicę JP aż się prosi spychacz i ich wyrównać. Znak stoi jak należy nakazujący parkowanie wzdłuż i co z tego policja jeździ i nie reaguje, może trzeba ich do okulisty

 2. Przejście bliżej skrzyżowania ma sygnalizację, czy to wielki problem postawić dwa sygnalizatory i połączyć je z nim aby działały tak samo jednocześnie? Będzie bezpiecznie i bez problemu.

 3. Ja nie widzę problemu po prostu wzdłuż budynku poczty nie powinny stawać samochody. Widoczność dla kierującego i pieszego na pewno dużo lepsza.I nie piszcie głupot, że tylko piesi to święte krowy można również powiedzieć że kierowcy to rajdowcy.

 4. Odholowywać auta na koszt właściciela + mandat i chwila moment , a nikt nie będzie się tam zatrzymywał. Kutno małe miasto, zaraz się rozniesie.

 5. „Miejsce zostało objęte szczególnym nadzorem policjantów, którzy często patrolują okolicę i karzą kierowców mandatami” – chyba żart!!! Jeżdżę tamtędy 20 razy dziennie! Policji ani SM która interweniowałaby w tym miejscu jeszcze NIGDY nie widziałem!!!

 6. Straż Miejska nie podejmuje interwencji bo nie umie pisać mandatów. Policja twierdzi że to działka Straży Miejskiej. Skoro przejście nie spełnia oczekiwań, powrócić do starego rozwiązania na którym nigdy nie było potrącenia.

 7. To niech te święte krowy zatrzymają się za tymi autami i spojrzą czy nic nie jedzie a nie włażą. To, że to pasy nie znaczy, że tylko kierowca musi patrzeć uważnie..

  • Ci ty bredzisz!!! Jako kierujący poj zbliżając się do przejścia dla pieszych masz obowiązek ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ!!! Masz również obowiązek zmniejszyć prędkość!!!

   • Pieszy nie ma żadnych obowiązków? Widać chłopie że całe życie pocinasz na kopytkach skoro nie rozumiesz jednej ważnej kwestii jaką jest wchodzenie pieszych na pasy bez upewnienia się czy mają taką możliwość. Żadne przejście dla pieszych nie daje pierwszeństwa w chwili gdy się nie upewnimy przed wejściem na nie – mając kamerkę bardzo łatwo udowodnić wtargnięcie.

    • Generalnie – gdyby CYMBAŁY nie parkowały w tym miejscu na powierzchni wyłączonej z ruchu, nie byłoby aż takiego problemu z zauważeniem pieszych NA PRZEJŚCIU! Niech policjanci i strażnicy ruszą te swoje tłuste dupska i walą mandaty za to wykroczenie REGULARNIE! Może dzicz się wtedy nauczy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajOstatnio dodane: