(ZDJĘCIA) „Tradycja i Pamięć” – kutnianie w Wielkim Finale

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Pod dyktando kutnian przebiegały Międzypowiatowe Eliminacje V. edycji Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć” rozegrane w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego. W rywalizacji szkół z Łęczycy, Łowicz i Kutna, tylko ci ostatni zajęli czołowe miejsca gwarantujące awans do Wielkiego Finału.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Nieprzypadkowo spotykamy się w tej szkole – powiedział podczas oficjalnego otwarcia Michał Trzoska, asystent Marszałka Grzegorza Schreibera, pomysłodawcy i honorowego patrona Festiwalu Historycznego. – Władysław Grabski to ojciec polskiego złotego, człowiek, który tak wiele dokonał dla budowy II RP.

Zmagania zakończyły się zwycięstwem Michała Olesińskiego, ucznia I klasy II LO im. Jana Kasprowicza. Triumfator, podopieczny Renaty Saramonowicz w nagrodę otrzymał tablet, kubek termiczny i dwa wydawnictwa albumowe, ale przede wszystkim wywalczył awans do Wielkiego Finału w Ciechocinku, gdzie będzie mógł rywalizować o jeszcze bardziej atrakcyjne nagrody. 

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

To był wielki dzień uczniów II Liceum Ogólnokształcącego, bowiem tuż za Michałem Olesińskim uplasował się jego szkolny kolega, Dawid Rosiak (op. Renata Saramonowicz). Dawid wywalczył czytnik książek elektronicznych i podobnie jak Michał – przepustkę do kujawskiego finału. Grono finalistów uzupełnił reprezentant gospodarzy, Rafał Kanas (op. Iwona Smolińska). Dla ucznia ZS nr 3 to będzie drugi finał z rzędu.

Również czwarte miejsce padło łupem ZS nr 3 w Kutnie – Damian Drzewiecki (op. Piotr Bielicki). Dobrą postawę wykazał Adam Romański, ubiegłoroczny finalista (ZS nr 1 w Kutnie). Podopieczny Pawła Babeckiego zajął piąte miejsce, co jednak niestety nie dało mu awansu do finału.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Nagrody wręczył Michał Trzoska, asystent Marszałka Grzegorza Schreibera.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -
Ostatnio dodane: