(ZDJĘCIA) Uczcili pamięć zmarłych i przebiegli przez cztery cmentarze

0

2 listopada kościół katolicki obchodził Dzień Zaduszny. Czas ten poświęcony jest wspomnieniom i modlitwie za wszystkich zmarłych. Kutnowscy biegacze postanowili uczcić pamięć zmarłych organizując I Bieg Sentymentalny.

Trasa przebiegała przez 4 cmentarze – Woźniaków, Kutno, Kuczków i Łąkoszyn. Ciekawą ideą przed biegiem stała się krótka modlitwa i przekazanie światła przez ks. Henryka Chibowskiego, dyrektora wspólnoty w Woźniakowie.

Tempo biegu było konwersacyjne i dlatego mogli wziąć
w nim udział biegacze w różnym stopniu zaawansowania i swoich możliwości. Biegacze z kontuzjami i osoby nie biegające jechały na rowerze.

Pomysł biegu zrodził się od jednego z biegacza, który rok temu samotnie przebiegł taką trasę. Tym razem było nas więcej i mamy nadzieję, że z roku na rok będzie coraz więcej – komentują członkowie „Kutno Biega”.

reklama
reklama
Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here