(ZDJĘCIA) W KDK-u prawie jak… w Tybecie. Wyjątkowy koncert mis i gongów

reklama

Takiego wydarzenia w Kutnowskim Domu Kultury jeszcze nie było! Dzięki dźwiękom mis i gongów można było poczuć się niczym w Tybecie.

Kąpiel w dźwiękach mis tybetańskich, gongów i innych magicznych instrumentów w wykonaniu Ewy Majerskiej – joginki i muzykoterapeuty z Warszawy – trafił w gust odbiorców. W poszanowaniu dzielonej przestrzeni, wyłączywszy telefony, publiczność zachowała cenną ciszę, pozwalająca zatrzymać poruszenia zmysłów i emocji. Po kilkuminutowym wprowadzeniu Ewy, która opowiedziała o charakterze koncertu oraz zaproponowała ćwiczenie oddechowe, skupieni odbiorcy odnaleźli drogę to bycia “tu i teraz”.


reklama

Ułożeni w wygodnych pozycjach, otuleni nie tylko kocami dla zachowania ciepła, ale przede wszystkim harmonizującymi falami dźwiękowymi, jedni doświadczyli półsnu niesieni falami alfa, innym udało się przenieść w niekiedy magiczne miejsca. Ewa zadbała o to, aby każda chwila z godzinnego koncertu była wypełniona ujmującymi dźwiękami, z których każdy budził inne doznania, poruszał inny ton – od silnie rezonujących gongów, przez zróżnicowane wibracje mis, pięknie skomponowane melodie na Kalimbę czy hang drum po przyjemnie szemrzący kij deszczowy i relaksacyjne dzwoneczki Koshi. Spowolniony podczas koncertu przepływ fal mózgowych przyniósł uczestnikom koncertu opuszczającym salę poczucie odprężenia i zaowocował szerokim uśmiechem na pożegnanie.

Ewa Majerska – absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, autorka artykułów i audycji radiowych na temat muzykoterapii, redaktor naczelna największego portalu o jodze joga-joga.pl oraz redaktor magazynu Yoga & Ayurweda.

reklama

Podsumowała Ela Gontarek – instruktor jogi sekcji “Dobre nastroje” / inicjatorka wydarzenia

Źródło: Kutnowski Dom Kultury


reklamaOstatnio dodane:

Ponad 100 nowych zakażeń...

Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 6 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Wyjątkowa akcja MZK....

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie wyszedł z ciekawą inicjatywą, która ma wesprzeć mieszkańców w trudnych chwilach związanych z koronawirusem. Na wyświetlaczach pojawiły...

(ZDJĘCIA) Kierowca autobusu z...

Pomimo ograniczeń dotyczących liczby osób przewożonych środkami transportu zbiorowego jeden z kierowców na terenie Kutna nie dostosował się do obostrzeń. Mundurowi nałożyli...

Jakie działania podjęto w...

Starstwo Powiatowe w Kutnie opublikowało dziś raport dotyczący działań podjętych przez Starostę Kutnowskiego w marcu w związku z epidemią COVID-19.

XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki...

Koronawirus pokrzyżował plany nam wszystkim, również pracownikom instytucji kulturalnych i animatorom kultury. Organizowany przez Kutnowski Dom Kultury Festiwal Złoty Środek Poezji, który...

KORONAWIRUS – RAPORT: Ponad...

Mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarły kolejne 2 osoby - informuje Ministerstwo Zdrowia.

(ZDJĘCIA) Walka z koronawirusem...

Od samego rana w Kutnie rozpoczęła się dezynfekcja miejsc publicznych, w których występują największe skupiska mieszkańców. Działania mają pomóc w walce z...