(ZDJĘCIA/WIDEO) Różni, ale równi. Dziś w Kutnie „Dzień Godności”

0

Na Placu Piłsudskiego trwają obchody „Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną”. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji dla uczestników.

Impreza rozpoczęła się od pochodu kolorowego korowodu przez centrum Kutna. Następnie na scenie na Pl. Piłsudskiego były przemowy m.in. Posła na Sejm Tadeusza Woźniaka, zastępcy prezydenta Kutna Zbigniewa Wdowiaka czy burmistrz Krośniewic Katarzyny Erdman.

Przed nami jeszcze szereg atrakcji. Wśród nich są między innymi występy artystyczne osób niepełnosprawnych, występ Patrycji Malinowskiej i Grzegorza Wilka, a także gwiazdy tegorocznych obchodów Don Vasyla i Cygańskich Gwiazd.

Organizatorem Dnia Godności jest PSONI Koło w Kutnie, imprezę patronatem honorowym objęli Senator RP Przemysław Błaszczyk, Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, Starosta Kutnowski Daniel Kowalik i Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński. Patronem medialnym obchodów jest Panorama Kutna.

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl