(ZDJĘCIA) Wspaniały jubileusz we Wroczynach. Szkoła świętowała stulecie!

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

To był wyjątkowy dzień w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą we Wroczynach. Dziś obchodzono tam jubileusz stulecia szkoły. Odsłonięto pamiątkową tablicę, nie brakowało także innych atrakcji.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Oficjalne otwarcie uroczystości nastąpiło o 10:00. Wówczas odsłonięto i poświęcono pamiątkową tablicę ufundowaną przez władze gminy Kutno – wójt Justynę Jasińską i przewodniczącą rady Joannę Kajszczarek.

Nie brakowało również przemówień oraz przybliżenia historii szkoły i części artystycznej, w której zdolna młodzież zaprezentowała swoje umiejętności taneczne i wokalne. O 11:11 wszyscy wspólnie odśpiewali hymn Polski.

– Szkoła przeżywa niezwykły dzień, najpiękniejszy, jubileusz 100-lecia edukacji. Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil, które pozostają w naszej pamięci na zawsze – to motto, które towarzyszy nam od początku przygotowań do uroczystości. Uroczystość ta gromadzi kilka pokoleń nauczycieli, pracowników, uczniów, absolwentów, rodziców i gości. Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Chociaż czas je porządkuje, to dodaje im blasku, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie – powitała zgromadzonych mgr Beata Cieślak, dyrektor SP im. Bohaterów Walk nad Bzurą we Wroczynach.

reklama
- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

– W szkole najważniejszy jest uczeń, jej duszą nauczyciel, wsparciem rodzic, a dumą absolwenci. Stuletnia tradycja to zobowiązanie wobec przeszłych, teraźniejszych i przyszłych pokoleń. Na podkreślenie zasługuje wieloletnia współpraca z władzami samorządowymi, rodzicami oraz instytucjami wspomagającymi pracę szkoły. Dzisiejsze święto to właśnie przykład owocnej współpracy wielu środowisk i organizacji. Mam zaszczyt być gospodarzem szkoły w jej roku jubileuszowym i nie ukrywam, że jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, a także wyjątkowe przeżycie – dodawała B. Cieślak.

Głos zabrała także między innymi Justyna Jasińska, wójt gminy Kutno.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

– Tegoroczny jubileusz jest dla Państwa powodem do dumy i satysfakcji. W tych murach zapisane są wszystkie ważne momenty, praca nauczycieli i osiągnięcia uczniów wielu pokoleń. To drugi, a czasem i pierwszy dom, którego fundamentem była, jest i będzie prawda, dobro i uczciwość, stanowiące podstawę dobrego wychowania. Serdecznie gratuluję i składam wyrazy uznania wszystkim, którzy swym zaangażowanie i wytrwałą pracą przyczynili się do budowania tożsamości tej szkoły, wspierając młodzież w jej życiowych dążeniach. Dziękuję byłym dyrektorom – Andrzejowi Tobjaszowi, Barbarze Karczewskiej, Janowi Kuczkowi i obecnej pani dyrektor Beacie Cieślak. Dziękuję również nauczycielom i pracownikom obsługi za trud codziennej pracy, rzetelność, a także za serce i oddanie, dzięki któremu szkoła we Wroczynach pozostawia trwały ślad w edukacji młodzieży w naszej gminie. Szanowni państwo, z okazji uroczystości obchodów 100-lecia szkoły proszę przyjąć obok gratulacji, moje najlepsze życzenia na przyszłość. Mam nadzieję, że trud dyrekcji i grona pedagogicznego wspierany przez rodziców i samorząd naszej gminy pozwoli dalej budować historię tej szkoły oraz osiągać sukcesy edukacyjne i wychowawcze na drodze kształcenia świadomych i odpowiedzialnych obywateli. Dziękuję – mówiła J. Jasińska.

Pani wójt przekazała również – w imieniu Senatora Przemysław Błaszczyka – gratulacje i pamiątkowy grawerton.

reklama

Gratulacje szkolnej społeczności w imieniu Posła na Sejm RP Tadeusza Woźniaka złożył dyrektor jego biura, Janusz Kołodziejski.

– Dziękuję za zaproszenie i ogromnie żałuję, że nie mogę uczestniczyć w tym doniosłym wydarzeniu. Serdecznie gratuluję państwu pięknego i zacnego jubileuszu. Jeden wiek to długi okres w życiu każdej szkoły, to mnóstwo zapisanych i zapamiętanych wydarzeń, tych bardziej znaczących i tych zwykłych, codziennych. Jubileusz jest najlepszą okazją do sięgnięcia pamięcią do odległych lat, do wspomnień o osobach i wychowankach, którzy tworzyli społeczność szkolną. Życzę, by wysiłek, ofiarność i zaangażowanie, jaki pedagodzy wkładają w swoją pracę, był właściwie doceniany. Stanowicie bowiem państwo przykład rzetelnej pracy na rzecz młodego pokolenia Polaków. W tym szczególnym dniu życzę wszystkim uczniom wspaniałych wyników w nauce i samych celujących ocen, a absolwentom, pracownikom szkoły, rodzicom, wszystkim uczestnikom i gościom dzisiejszej uroczystości wszelkiej pomyślności, dalszych osiągnięć w pracy oraz szczęścia w życiu osobistym – mówił J. Kołodziejski.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również m.in. Robert Baryła – członek Zarządu Województwa Łódzkiego, nauczyciele z innych szkół z powiatu kutnowskiego noszących im. Bohaterów Walk nad Bzurą, a także przedstawiciele ZNP czy Solidarności.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


4 KOMENTARZE

  1. Chwileczkę. Nieco podrążyłem temat i dowiedziałem się, że niestety nie zaproszono emerytowanych nauczycieli (w tym dyrektora) gdyż nie było na to funduszy. Fundusze skończyły się na dożynkach. Co to jest „stulecie szkoły”?! Pffff. Dożynki!!! To jest to!

    • Zaproszono, część z nich była na jubileuszu, ale za to nie było co najmniej 25 zaproszonych osób, które deklarowały przybycie. Więc zamiast szukać dziury w całym, proszę zająć się drążeniem innych ważnych spraw w życiu Kutna 😉

Comments are closed.Ostatnio dodane: