(ZDJĘCIA) Wstrzymane prace na Placu Wolności. Teren muszą zbadać archeolodzy

  9

  Prace budowlane na Placu Wolności zostały wstrzymane. W przyszłym tygodniu mają odbyć się tam badania archeologiczne.

  Do tej pory prace budowlane odbywały się pod tzw. nadzorem archeologicznym. Jak poinformowali na dzisiejszej konferencji Zbigniew Wdowiak i Jacek Boczkaja – zastępcy prezydenta Kutna – w związku z tym, że natrafiono na fragmenty drewnianej studni, uznano, że konieczne będzie przebadanie terenu przez archeologów.

  Badania mają rozpocząć się w prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, ale na razie nie wiadomo, jak długo potrwają. Po tym czasie na Plac Wolności powrócą maszyny budowalne.

  Wkrótce więcej informacji.

  Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

  9 WYPOWIEDZI

  1. Zastanawia mnie z czego te dwa osobniki tak się cieszą? Chyba z faktu, że remont placu przedłuży się o kilka miesięcy, gdyż archeolodzy nie należą do szybkich w swojej pracy.

  2. kpina i hańba wlodarzy miasta !!! archeologiczne zabytki StaregoRynku zostana wymiezione na smieci !!! w miejscu sredniowiecznego rynku miejskiego bedzie betonowy ochydny garaz z plyta placu koscielnego !!! bez SZACUNKU dla historii i zalozen urbanistyczno arhitektonicznych !!! mozee czas na reflekscje i wycofanie sie z haniebnych decyzji !!!

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here