(ZDJĘCIA) Zakończono część prac w Pałacu Saskim. Jak teraz wygląda?

  1
  fot. UM Kutno

  Zakończono prace związane z rewaloryzacją i wykonywaniem fundamentów w zachodniej i południowej części Pałacu Saskiego.

  Jak informuje biuro prasowe UM Kutno, wykonano cokół murowany z kamienia polnego wraz z żelbetową półką pod cokołem w zachodniej i południowej części obiektu od strony ulicy Narutowicza.

  Powstała również część konstrukcji drewnianej szkieletu szachulcowego budynku po stronie południowo-zachodniej. Wykonano strop nad parterem oraz ściankę konstrukcyjną dobudowaną na ostatniej kondygnacji Pawilonu Ekspozycyjnego oraz szyby wind w pawilonie i w części zachodniej pałacu.

  Inne prace, które obecnie są realizowane to m.in. podbijanie fundamentów części wschodniej Pałacu Saskiego, dalsze wykonywanie konstrukcji drewnianej szkieletu szachulcowego Pałacu Saskiego oraz montaż więźby dachowej na Pawilonie Ekspozycyjnym. W budynku Ratusza trwa remont ścian fundamentowych wewnętrznych oraz remont poddasza.

  Roboty budowlane wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlane „KROL” Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Kłodawie za kwotę ok. 31 mln zł.

  źródło: UM Kutno

  reklama

  reklama

  reklama

  Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

  1 WYPOWIEDŹ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here