(ZDJĘCIA) Znalezisko sprzed 4 tysięcy lat. Co ustalili archeolodzy?

1
fot. TMHŻ

Zakończyły się prace archeologiczne w Żychlinie, gdzie znaleziono grób sprzed 4 tysięcy lat! Co udało ustalić się archeologom?

W dniach 7-9 listopada 2019 r. dr hab. Radosław Janiak z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego z grupą studentów przeprowadził prace wykopaliskowe na terenie gospodarstwa Zbigniewa Gajewskiego, członka TMHŻ, odkrywcy tego niecodziennego znaleziska.

Jak informuje Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina, stanowisko zostało rozkopane, zbadane, obfotografowane i ponownie zabezpieczone. Pod ogromnym kamieniem znajdował się grób wotywny. Została też znaleziona trybula, czyli rodzaj zapinki żelaznej. Znalezisko wstępnie zostało określone na 400 lat pne. Teraz dalsze badania odbędą się w laboratoriach.

reklama

reklama

reklama

reklama

źródło: TMHŻ

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

1 WYPOWIEDŹ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here