Zima nie służy rowerom w Kutnie. „Widać na nich ślady korozji”

0
zdjęcie nadesłane przez Czytelnika

Zima nie służy rowerom publicznym w Kutnie. Jednoślady, choć w naszym mieście są zaledwie kilka miesięcy, zostały już zaatakowane przez korozję. Sprawą interesują się zarówno mieszkańcy jak i miejscy radni.

Na zdjęciach jest ewidentny dowód, że zimowa aura im nie służy. W innych miastach np. w Płocku, rowery na okres zimowy zostały zabezpieczone. Mieszkam w pobliżu jednego z punktów z rowerami i nie widziałem jeszcze nigdy chętnych do wypożyczenia. Jeżeli miasto uzna, że i tak płaci za konserwację – to pytanie czemu umowa nie została zawarta tylko na okres wiosenno – jesienny. W imieniu mieszkańców miasta prosiłbym o zainteresowanie się w/w niegospodarnością – napisał do nas pan Adam (nazwisko do wiadomości redakcji).

Tematyką związaną z rowerami zainteresowali się również radni Rady Miasta Kutno, Bartosz Czechowski i Janusz Kołodziejski.

W związku z pojawieniem się na forach społecznościowych informacji (w tym dokumentacji fotograficznej) o pogarszającym się stanie niektórych urządzeń – a konkretnie rowerów, zwracam się z prośbą o odpowiedź czy firma która jest odpowiedzialna za dostawę, montaż stacji i parkingów rowerowych świadczy w umowie obsługę systemu wypożyczalni, a konkretnie ewentualną konserwację po sezonie zimowym w.w urządzeń – napisał w swojej interpelacji radny Bartosz Czechowski.

Rowery są dostępne zaledwie kilka miesięcy, a już widać na nich ślady między innymi korozji. Należałoby się zastanowić czy zabezpieczenia, które zastosowała firma realizująca projekt są wystarczające i pomyśleć nad dodatkowymi sposobami chronienia rowerów przez niszczeniem. Szczególnie biorąc pod uwagę, że projekt realizowany jest przez Województwo Łódzkie i Miasto Kutno jest wyjątkowy w skali kraju, bowiem niemal wszystkie miasta, które posiadają rower publiczny na okres zimowy zabierają go z ulic i przechowują do wiosny – pisze z kolei radny Janusz Kołodziejski.

Zdaniem J. Kołodziejskiego, rozwiązaniem sytuacji może być budowa wiat na stacjach rowerów publicznych, które będą chroniły rowery od niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Jak do interpelacji radnych ustosunkuje się prezydent? O sprawie będziemy informować.

Jeśli znalazłeś się na zdjęciach, a nie wyrażasz zgody na publikację swojego wizerunku, napisz do nas na redakcja@panoramakutna.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze zamieszczane przez internautów. Jeśli widzisz nieodpowiednie treści, zgłoś nam na redakcja@panoramakutna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here