Złamali kwarantannę w powiecie kutnowskim. Grozi im nawet 30 tysięcy złotych kary!

reklama

Obecnie w powiecie kutnowskim ponad 60 osób jest objętych kwarantanną w związku z podejrzeniem koronawirusa. Codziennie wszystkich odwiedza policja, ale jak się okazuje, są osoby, które bezmyślnie lekceważą sytuację.

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce, województwie łódzkim, a także w powiecie kutnowskim jest bardzo dynamiczna. Jeszcze dziś rano objętych kwarantanną było 149 mieszkańców powiatu kutnowskiego, a popołudniu liczba ta zmniejszyła się do 63. Niestety, odnotowano już 3 zakażenia koronawirusem w naszym powiecie.

Pomimo nieustannych apeli ze strony służb, część spośród osób objętych obowiązkiem kwarantanny nie stosuje się do niej. Podobne przypadki odnotowano również w naszej okolicy.

reklama

– Jeśli chodzi o łamanie kwarantanny, to mieliśmy cztery takie przypadki. Są prowadzone postępowania sprawdzające w kierunku art. 116 kw. w stosunku do tych osób – powiedziała Panoramie asp. sztab. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.


Warto przypomnieć, że naruszenie ww. obowiązku pozostania w domu może wiązać się z poważnymi konsekwencjami prawnymi łącznie z karą pozbawienia wolności. Po ostatnich zmianach, osoba łamiąca obowiązek kwarantanny może zapłacić nawet 30 000 złotych kary!

reklama

– Wychodząc bez potrzeby z domu w czasie rozprzestrzeniania się wirusa ryzykujemy zakażenie siebie i naszych najbliższych – zwłaszcza seniorów. Jeżeli zostaliśmy objęci obowiązkiem kwarantanny nie wychodźmy pod żadnym pozorem z domu. Jeżeli mamy trudności w zaopatrzeniu zgłośmy to odwiedzającym nas codziennie funkcjonariuszom – apelują policjanci.


reklama


5 KOMENTARZE

  1. Nic rząd nie może zrobić bo nie ma ogłoszonego stanu nadzwyczajnego i nic nie widać w konstytucji o takich sytuacjach… Ja sam w kwarantannie jestem i myślę że jestem odpowiedzialny bo siedzę w domu… To tylko sumienie…

  2. A w środę wieczorem jakiś pijany debil tłukł szyby w sklepach na Barlickiego i co, wylazł za pierwszą potrzebą na miasto? Dobrze, że go Straż Miejska z Policją zawinęła, bo może kropelkował…

  3. Hahahaha śmieszy mnie nasza policja tu w artykule wielcy bohaterowie a w rzeczywistości gówno prawda jeżeli masz znajomość w policji i masz kwarantannę to nawet nie przyjadą, albo jeżeli mieszkasz w okolicach Kutna na jakiejś wsi. Sam jestem świadkiem takiego zjawiska. Na jednej wsi jest rodzina objęta kwarantanną (oczywiście tzw. są bogaci) widziałem jak tylko raz podjechała do nich policja i to tylko 1 dnia kwarantanny i już do tej pory niebylo ich wogule widać. A rodzina z tego domu Sobie normalnie wychodzi tak jak gdyby nigdy nic. Rozumiem do sklepu po żywność itd ale często z dziećmi wychodzą przed dom i Sobie spacerują na dodatek chyba obok ich mieszkania jest jakaś firma w której normalnie są pracownicy-( bądź też może jest to ich firma ), ja się pytam gdzie jest policja ?!!!!! Co znajomy z policji podjechał i już nie trzeba czy nasza policja to śmierdzące lenie którym niechce się podjechać tam ??!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Ostatnio dodane:

KORONAWIRUS. Zmarło kolejne 10...

Mamy 268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło też 10 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia. Bardzo duży...

(WIDEO) „Uwaga, uwaga…” –...

„Uwaga, uwaga! Policja informuje. Mamy stan epidemii. Zostań w domu. Nie narażaj siebie i innych! Opuszczaj miejsce zamieszkania tylko, gdy to jest...

(ZDJĘCIA) Duża akcja policji...

Akcja rodem z filmów sensacyjnych rozegrała się w sobotę przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie pojawiło się kilka radiowozów policji i karetka pogotowia ratunkowego....

(ZDJĘCIA) Policja i wojsko...

Wspólne patrole policjantów i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej pojawiły się na ulicach Kutna. Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w związku...

KORONAWIRUS. 200 nowych zakażeń...

Mamy 207 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 5 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Testy na koronawirusa będą...

Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zmarły kolejne osoby z...

Mamy 124 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Ponadto odnotowano 6 kolejnych zgonów - informuje Ministerstwo Zdrowia.