Dziś na Cmentarzu Parafialnym przy pomniku Chwały Poległym za Wolność Ojczyzny odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary tragicznych wydarzeń z 17 września 1939 roku, gdy sowiecka Rosja napadła na Polskę.
- reklama -
Armia Czerwona przekonywała, że przybywa, żeby nas wyswobodzić, ale tak naprawdę zadała cios w plecy Rzeczpospolitej od kilkunastu dni walczącej z Niemcami.
Wydarzenia z 17 września 1939 roku upamiętniono dziś na Cmentarzu Parafialnym, gdzie przy pomniku Chwały Poległym za Wolność Ojczyzny złożono kwiaty i uczczono poległych minutą ciszy.
Źródło: UM Kutno










- reklama -





