Tragedia na torach, nie żyje kobieta. Służby komentują i apelują do kierowców [ZDJĘCIA/WIDEO]

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie ustalają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj na przejeździe kolejowym we Florku. Zginęła tam 39-letnia kobieta. Wyjaśnianiem sprawy zajmie się też specjalna komisja powołana przez PKP. W związku z dramatem, mundurowi wystosowali ważny apel.

Jak mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że około godziny 14:15, kobieta kierująca pojazdem osobowym vw passat z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający pociąg osobowy relacji Katowice–Gdynia.

- R E K L A M A -

– W wyniku zdarzenia pojazd został przepchnięty przez lokomotywę kilkadziesiąt metrów od przejazdu. Kierowca vw passata, 39–letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego pomimo reanimacji, zmarła. W samochodzie przewożona była również dwójka dzieci w wieku 7 i 8 lat. Jedno dziecko zostało przetransportowane Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Łodzi, natomiast drugie z lekkimi obrażeniami do szpitala w Kutnie – mówi podkom. Machnik.

Na miejscu działało wielu policjantów, kilka zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Płocka i Łodzi.

- R E K L A M A -

Jak doszło do tragedii?

Policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Kutnie wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratownicze do późnych godzin wieczornych. Z uwagi na drożny przejazd kolejowy i mały ruch na drodze gminnej w miejscu zdarzenia objazdy nie był organizowane, ruch na drodze w tym miejscu bez żadnych utrudnień

– Okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalna komisja. Każde zdarzenie na linii kolejowej jest szczegółowo analizowane, aby zwiększać poziom bezpieczeństwa – mówi Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

- R E K L A M A -

Policja apeluje do kierowców!

– Przy dojeżdżaniu do przejazdu kolejowego kierujący jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności.

– Na przejazdach strzeżonych należy zwracać uwagę na sygnały świetlne i zapory – jeżeli zostały włączone lub zaczęły być opuszczane, pod żadnym pozorem nie należy wjeżdżać na przejazd.

– Na przejazdach niestrzeżonych trzeba zastosować się do znaku „Stop” (jeżeli jest ustawiony przy przejeździe) oraz linii bezwarunkowego zatrzymania.

– Jeżeli z powodu mgły lub opadów atmosferycznych widoczność jest znacznie ograniczona, szczególnie przed niestrzeżonym przejazdem warto otworzyć okno – nadjeżdżający pociąg słychać, a przed przejazdem maszynista daje sygnał ostrzegawczy.

Zobacz zdjęcia i wideo z miejsca zdarzenia:




























- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: