reklama
reklama

Ruszyły prace na Kasztanowej i Północnej. Powstanie tu sygnalizacja świetlna (ZDJĘCIA)

Ruszyły prace związane z montażem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kasztanowej i Północnej w Kutnie. To newralgiczne miejsce od lat budziło obawy mieszkańców i kierowców, którzy wskazywali je jako szczególnie niebezpieczne.

- R E K L A M A -

Sprawa wielokrotnie była podnoszona przez mieszkańców oraz radnych miejskich, a na łamach Panoramy wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na zagrożenia w tym rejonie. Pomimo podejmowanych wcześniej działań, takich jak dodatkowe oznakowanie czy zmiany w organizacji ruchu, sytuacja na skrzyżowaniu nie uległa istotnej poprawie.

Teraz sytuacja ma się zmienić. Nowa sygnalizacja ma znacząco zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu i ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych, o których wiele razy informowaliśmy na Panoramie.

- R E K L A M A -

— Trwają prace przygotowawcze w zakresie zasilania energetycznego sygnalizacji świetnej. Montaż sygnalizatorów planowany jest za 2 tygodnie. Prace odbiorowe powinny zakończyć się w II połowie października — przekazuje Joanna Brylska, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

O postępach związanych z zakończeniem prac i uruchomieniem sygnalizacji, będziemy informować na bieżąco.



- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: