Miejski radny Robert Feliniak zwrócił się do władz miasta, aby w trybie pilnym poprawić bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych przy ul. Mickiewicza, gdzie niedawno doszło do groźnego wypadku. Magistrat zapowiada podjęcie działań, choć na razie będą to tylko tymczasowe rozwiązania. Jakie?
– W imieniu mieszkańców zwracam się z wnioskiem o pilną poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na ul. Mickiewicza obok mostu. Korzysta z niego dużo ludzi, którzy tą drogą podążają do sklepu Biedronka oraz do przychodni Eskulap, a w trakcie dnia również dzieci do pobliskiej SP nr 4. Samochody które poruszają się od strony wiaduktu w stronę ronda stwarzają duże niebezpieczeństwo, ponieważ najczęściej poruszają się z większą prędkością, a przejście dla pieszych jest na łuku – napisał w interpelacji Robert Feliniak.
Radny przytoczył ostatni wypadek, do jakiego doszło w tym miejscu. Wówczas potrącony został tam pieszy i z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.
– Pieszy po zmroku, a w szczególności podczas opadów deszczu jest bardzo słabo widoczny. W związku z powyższym proponuję wykonać dodatkowe oświetlenie punktowe samego przejścia oraz montaż dodatkowego oznakowania np. pulsujące światło, azyl dla pieszych itd. – wychodzi z propozycją Robert Feliniak.
Jak informuje Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna, w powyższej sprawie Wydział Zarządzania Drogami i Transportu Miasta Kutno zorganizował spotkanie w terenie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.
– W wyniku oględzin przedmiotowego przejścia podjęto decyzję o wymianie istniejącego oznakowania pionowego na znaki D-6 na tle fluorescencyjnym. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych zainstalowane zostaną tzw. punktowe elementy odblaskowe dla każdego z pasów ruchu – mówi wiceprezydent Boczkaja.
Jak się okazuje, jest to tylko tymczasowe rozwiązanie. Władze miasta w planach mają inne rozwiązania.
– Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu drogowego dla tego przejścia mają charakter tymczasowy i będą obowiązywały do czasu realizacji projektu „Zielonej Osi Miasta”, która obejmuje w swoim zakresie zmianę lokalizacji pasów dla pieszych – wyjaśnia Boczkaja. ▪