Alarmowe stawiennictwo żołnierzy w naszym regionie. Jest oficjalny komunikat

Piątek 30 października był pierwszym dniem w dotychczasowej historii Wojsk Obrony Terytorialnej, kiedy wszyscy żołnierze tej formacji otrzymali wezwania do stawiennictwa w swoich jednostkach. Powodem wezwania była konieczność odbycia szkoleń przez jak największy stan osobowy oraz zaplanowanie działań w ramach operacji Trwała Odporność do końca 2020 roku.

Zgodnie z wytycznymi Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej ze stawiennictwa zostali zwolnieni żołnierze zatrudnieni w służbie zdrowia, komunikacji miejskiej, transporcie międzynarodowym oraz druhowie OSP zaangażowani w działania przeciwkryzysowe oraz ci, którzy już te zadania wykonują.

- R E K L A M A -

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy stawili się w ten weekend w swoich jednostkach do późnych godzin popołudniowych 1 listopada uczestniczyli w szkoleniach przeciwkryzysowych – medycznych, przeciwepidemicznych, a także z topografii wojskowej, mających na celu przygotowanie ich do realizacji zadań w dłuższej perspektywie czasowej. Przy tej okazji przeglądowi został poddany sprzęt medyczny będący na wyposażeniu żołnierzy.

Już w poniedziałek 2 listopada w 91 batalionie lekkiej piechoty w Zgierzu rozpoczyna się kolejny kurs dla łódzkich Terytorialsów – Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i pobierania materiału biologicznego na obecność koronawirusa. Po ich ukończeniu wojskowi w jeszcze większym stopniu odciążą kadrę medyczną, tak aby mogła zająć się udzielaniem pomocy chorym pacjentom, także w powstających szpitalach tymczasowych – mówi Małgorzata Glińska, Rzecznik Prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- R E K L A M A -

Na chwilę obecną WOT dysponuje 2159 żołnierzami przeszkolonymi na poziomie kompetencji KPP oraz posiada ponad 500 żołnierzy przeszkolonych z pobierania wymazów.

Źródło: WOT

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: