reklama
reklama

Akcja policji na zlocie miłośników motoryzacji. Posypało się sporo mandatów

W weekend w Kutnie odbył się kolejny zlot miłośników motoryzacji. Policjanci również byli przygotowani do zabezpieczenia Racing Night na terenie parkingu Galerii Różanej, a przede wszystkim do ochrony ładu i porządku publicznego jak i przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

- R E K L A M A -

W sobotę 20 kwietnia 2024 roku policjanci kutnowskiej komendy w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach prowadzili wzmożone działania w rejonie parkingu „Galerii Różanej” w Kutnie. Finalnie w zjeździe wzięło udział około 60 pojazdów.

Funkcjonariusze wykorzystali do zabezpieczenia radiowóz, na wyposażeniu którego znajdują się przyrządy do pomiaru i badania stanu technicznego pojazdów, między innymi: sonometru, analizator spalin oraz dynamiczny przyrząd diagnostyczny do pomiaru stopnia przepuszczalności światła przez szyby samochodowe. Dzięki temu funkcjonariusze mogli od razu reagować na przykład na nadmierny poziom dźwięku/ hałasu uczestników zlotu.

- R E K L A M A -

Policjanci podczas działań wylegitymowali 46 osób, poddali kontroli drogowej 40 kierujących samochodami. Ponadto nałożyli 25 mandatów karnych na uczestników zlotu, zatrzymali aż 17 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdu.

― Tego typu zdecydowane działania policjantów są niezbędne, aby na terenie naszego miasta było bezpiecznie. Zawsze będziemy egzekwowali przestrzeganie przepisów prawnych oraz czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym ― mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

zdjęcie ilustracyjne

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: