W piątkowy wieczór Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie wypełniło się po brzegi widzami spragnionymi dobrego humoru i inteligentnej rozrywki. Wszystko za sprawą Grupy Teatralnej „od jutra”, która w ramach IV Kutnowskich Spotkań Teatralnych zaprezentowała satyrę autorstwa Krzysztofa Ryzlaka pod przewrotnym tytułem „Aktor to brzmi durnie”.
Spektakl, choć utrzymany w lekkiej formie, niesie za sobą gorzkie refleksje na temat zawodu aktora – jego blasków i cieni, a także absurdu, z jakim nierzadko mierzy się człowiek próbujący zaistnieć na scenie. W świecie, gdzie casting potrafi sprowadzić nawet największe ego na ziemię, a kłody – i świnie – rzucane są pod nogi z zaskakującą regularnością, aktor staje się nie tylko twórcą, ale i bohaterem codziennej walki o przetrwanie.
Grupa „od jutra” z właściwą sobie ironią i teatralnym pazurem ukazała kulisy życia scenicznego, balansując między śmiechem a zadumą. Tekst Ryzlaka, pełen błyskotliwych ripost i celnych obserwacji, w połączeniu z energiczną grą aktorską sprawił, że publiczność nie tylko śmiała się do łez, ale i wychodziła z sali z głową pełną przemyśleń.
Po spektaklu na scenie pojawili się między innymi zastępca prezydenta Kutna Zbigniew Wdowiak oraz dyrektor Radosław Rojewski. Nie brakowało ciepłych słów pod adresem aktorów oraz gratulacji dla Krzysztofa Ryzlaka.






























































