„Animacja czasu wolnego” w Woźniakowie

W Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie zorganizowało szkolenie pod nazwą „Animacja czasu wolnego”. Piętnastu najmłodszych animatorów podkutnowskiego oratorium przez blisko pięć godzin zapoznawało się z teorią i praktyką animacji.

- R E K L A M A -

Pod okiem doświadczonej kursantki z firmy animacyjnej uczestnicy poznali ogólną wiedzę dotyczącą zajęć animacyjnych, ćwiczyli różne formy zajęć – gry, zabawy, proste konkursy. Uczyli się także zasad organizowania czasu wolnego dla dzieci oraz trenowali tańce integracyjne i żonglowanie piłeczkami.

Przeprowadzone zajęcia, wyjaśnia kierownik salezjańskiego Oratorium w Woźniakowie – ks. Piotr, są najlepszą formą inwestycji, jaką możemy zrealizować. Nie wystarczy budować, odnawiać czy remontować istniejące pomieszczenia czy budynki. Ważniejszą kwestią jest inwestowanie w człowieka, zwłaszcza młodego. Wierzę że to, czego się nauczyli podczas tego szkolenia, przyda się im do poznania siebie, przełamania własnych barier, włączenia w grupę animatorów, którą sami poznają od roku oraz w prowadzeniu zajęć z dziećmi.

Tym bardziej cieszy fakt, że mogliśmy zafundować młodym animatorom tego typu zajęcia dzięki darczyńcom jednego procenta podatku dochodowego, który został przekazany na rzecz oratorium. Od 2018 roku jesteśmy bowiem organizacją pożytku publicznego. Z tej racji składamy im nasze serdeczne podziękowania. Ich dar – dodaje ks. kierownik – rzeczywiście pozwala naszemu stowarzyszeniu czynić więcej, w myśl dewizy, która nam towarzyszy w pozyskiwaniu środków z jednego procenta: Z Wami możemy więcej – komentuje Piotr Szlufik sdb.

reklama
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: