Animex zwiększa zatrudnienie w nowym zakładzie drobiarskim w Daszynie

Animex jest największą w Polsce firmą spożywczą oraz liderem branży mięsnej specjalizującym się w produkcji wieprzowiny, drobiu oraz przetworów mięsnych.

- R E K L A M A -

W dniu 7 września 2019 r. w Korytach, w gminie Daszyna, w powiecie łęczyckim Animex otworzył uroczyście swój nowy zakład produkcji mięsa drobiowego. Podmiot ten jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych zakładów sektora drobiarskiego w Europie. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom może pochwalić się technologią, którą po raz pierwszy zastosowano w naszym kraju.

Zakład w Daszynie ma powierzchnię 2,5 hektara i docelowo będzie zatrudniał 1000 osób. Tymczasem już w pierwszych tygodniach przyszłego roku zaplanowane zostało uruchomienie 2-giej zmiany, w związku z czym poszukiwani są obecnie nowi pracownicy.

- R E K L A M A -
reklama

Nowoczesny obiekt to nie tylko kolejne miejsca pracy ale i możliwości rozwoju dla całego regionu, w tym rolników, dostawców oraz pozostałych partnerów biznesowych firmy Animex. Ufamy, iż prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo na stałe wpisze się w krajobraz gospodarczy regionu i stanowić będzie zarówno o jego sile ekonomicznej, jak i społecznej.

Warto podkreślić, iż firma Animex znana jest m.in. ze swojego priorytetowego podejścia do kwestii zrównoważonego rozwoju, który stanowi jeden z kluczowych elementów strategii firmy. Dobre przykłady w tym zakresie, to chociażby rozwój lokalnej infrastruktury czy wsparcie wydarzeń integrujących mieszkańców, a także inwestycje w ochronę środowiska naturalnego. ▪

artykuł sponsorowany
reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: