Centrum Innowacji Biznesowej w Kutnie

Prowadzenie i rozwijanie działalności gospodarczej wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Unijną odpowiedzią na te potrzeby jest Centrum Innowacji Biznesowej. To nowoczesna sieć komunikacji, której zadaniem jest wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności firm. Pracują w nim doradcy biznesu, którzy bezpłatnie pomagają właścicielom w rozwoju ich przedsiębiorstw. Wsparcie Centrum Innowacji Biznesowej polega na diagnozie potrzeb i stworzeniu dla każdej firmy indywidualnej oferty współpracy z odbiorcami i partnerami biznesowymi.

- R E K L A M A -

Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich każdy właściciel firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw z województwa łódzkiego, który chce dowiedzieć się, jak rozwinąć swoją firmę, może zadzwonić lub napisać do doradcy biznesu i uzyskać profesjonalną pomoc.

Jak to działa?

- R E K L A M A -

Doradcy biznesu pełnią rolę przewodników po projektach, programach, konkursach oraz innych działaniach istotnych z punktu widzenia branży przedsiębiorstwa, na przykład targach czy szkoleniach. Po zgłoszeniu się przedsiębiorcy do Centrum Innowacji Biznesowej jeden ze specjalistów kontaktuje się z nim bezpośrednio, diagnozuje potrzeby firmy oraz przygotowuje indywidualną ofertę. Doradcy biznesu posiadają obszerną wiedzę na temat działań podejmowanych przez region w zakresie wspierania rozwoju innowacyjności, internacjonalizacji oraz najnowszych technologii. Dzięki temu mogą precyzyjnie dokonać analizy potrzeb przedsiębiorstwa, pomóc w pozyskiwaniu partnerów do współpracy, kontaktować ze sobą osoby i instytucje zajmujące się podobnymi procesami innowacyjnymi oraz organizować spotkania i warsztaty towarzyszące wydarzeniom biznesowym.

Gdzie szukać Doradców Biznesowych?

- R E K L A M A -

Na terenie województwa łódzkiego działa siedem Centrów Innowacji Biznesowej. Mieszkańców powiatu kutnowskiego, łowickiego, skierniewickiego i rawskiego obsługuje Centrum Innowacji Biznesowej w Kutnie mieszczące się przy ul. Wyszyńskiego 11. Z doradcami można skontaktować się telefonicznie – 781 239 294 oraz 607 077 409 lub mailowo: malgorzata.budnicka@lodzkie.pl, izabela.ciska@lodzkie.pl. Doradcy biznesowi dojeżdżają do firm, z którymi współpracują, a dzięki wsparciu Funduszy Europejskich przedsiębiorca korzysta z tych usług bezpłatnie.

Warto skorzystać

Dzięki doradcom biznesu wiele firm z województwa łódzkiego podpisało kontrakty handlowe, nawiązało partnerstwa naukowo-biznesowe, wzięło udział w targach i misjach zagranicznych oraz złożyło wnioski o dofinansowanie. Za pośrednictwem Centrum Innowacji Biznesowej przedsiębiorcy uczestniczyli w międzynarodowych konferencjach, gdzie pojawiają się właściciele startupów, przedstawiciele korporacji, a także rekruterzy poszukujących ambitnych i utalentowanych osób. Doradcy organizują też spotkania, dzięki którym przedsiębiorcy mogą nawiązywać relacje biznesowe w celu współpracy, wymiany wiedzy i umiejętności, również z zagranicznymi partnerami. To szansa na zaistnienie na arenie międzynarodowej. Warto z niej skorzystać, rozwijać się, a jednocześnie umacniać wizerunek województwa łódzkiego jako miejsca atrakcyjnego dla przedsiębiorców i inwestorów zagranicznych. W Centrum Innowacji Biznesowej nie brakuje również spotkań on-line w postaci webinariów dotyczących zmian w systemie podatkowym czy zasad obrotu towarowego z zagranicą. Doradcy pomagają łódzkim przedsiębiorcom w uzyskaniu wsparcia finansowego w postaci pożyczek, dofinansowań i pozyskiwania funduszy unijnych na rozwój działalności. Centra Innowacji Biznesowej w województwie łódzkim wraz z Funduszami Europejskimi wspierają ludzi, którzy mają innowacyjne pomysły na biznes i chcą je wcielić w życie.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: