reklama

Co z wypłatą dodatku węglowego? Ważny komunikat wojewódzkich władz

Już niebawem wypłacony zostanie dodatek węglowy. Ważny komunikat w tej sprawie wydał Wojewoda Łódzki. „Jeszcze dziś pieniądze zostaną przelane do gmin” – informują władze województwa.

- R E K L A M A -

Jak czytamy w komunikacie, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, po przeanalizowaniu przesłanych przez wojewodę łódzkiego wniosków, przelało dziś na konto urzędu fundusze na wypłatę dodatków węglowych. Tym samym pieniądze jeszcze dziś zostaną przelane do gmin, więc już wkrótce trafią do beneficjentów. Tempo wypłaty dla wnioskodawców zależy obecnie od służb finansowych poszczególnych gmin województwa łódzkiego.

– Zgodnie z ustalonym harmonogramem przekazaliśmy jako urząd wojewódzki zapotrzebowanie w kwocie 616.274.829 zł. Weszła w życie nowelizacja przewidująca więcej czasu na rozpatrzenie wniosków przez gminy oraz uszczelniająca system wypłat, by wykluczyć nadużycia do których niestety dochodziło – informuje Wojewoda Łódzki.

- R E K L A M A -

Dodatek węglowy to odpowiedź polskiego rządu na kryzys energetyczny i duża pomoc dla wielu rodzin. Przypomnijmy, że wnioski na dodatek węglowy można składać do 30 listopada w urzędach gmin.

(Źródło: Urząd Wojewódzki w Łodzi)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: