Czym są i jak działają szczoteczki magnetyczne?

Podczas gdy ludzie przyzwyczajeni do mycia zębów szczoteczką tradycyjną wciąż przekonują się do technologii dźwiękowej w szczoteczkach sonicznych, na rynku pojawiają się jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, a mianowicie szczoteczki magnetyczne. Choć do tej pory trudno było wyobrazić sobie skuteczniejsze oczyszczanie jamy ustnej od tego, które zapewnia nam szczoteczka soniczna, to technologia magnetyczna wydaje się być jeszcze dokładniejsza oraz delikatniejsza dla zębów i dziąseł. Czym tak naprawdę są szczoteczki magnetyczne i jak działają? Zachęcamy do lektury artykułu.

- R E K L A M A -

Szczoteczka magnetyczna to urządzenie z okrągłą główką, która wygląda podobnie do tych, w które wyposażone są szczoteczki rotacyjne. Wyróżnia ją liniowy napęd magnetyczny, który swoją moc kieruje na końcówki włókien główki. Dzięki temu szczoteczka magnetyczna czyści zęby delikatniej i skuteczniej niż inne szczoteczki, na co wpływa również wyjątkowe połączenie ruchów oscylacyjno-rotacyjnych oraz mikrowibracji, za które odpowiedzialna jest technologia magnetyczna. Wspomniana szczoteczka pracuje nie tylko dokładniej, ale także ciszej niż inne urządzenia.

Szczoteczki magnetyczne zazwyczaj wyposażone są w wiele trybów pracy, np. codzienny, delikatny, wybielający, do pielęgnacji dziąseł, intensywny, do czyszczenia języka itd. Oprócz tego posiadają funkcje ułatwiające szczotkowanie zębów, np. czujnik siły nacisku, czasomierze, wyświetlacze czy możliwość połączenia szczoteczki z aplikacją w smartfonie. U kogo sprawdzi się szczoteczka magnetyczna? Rekomendowana jest osobom, które zwracają szczególną uwagę na dokładną higienę jamy ustnej, a także miłośnikom elektronicznych gadżetów oraz innowacyjnych rozwiązań.

- R E K L A M A -

Jak używać szczoteczki magnetycznej?

Szczoteczka magnetyczna posiada okrągłą główkę wykonującą ruchy oscylacyjno-rotacyjne, dzięki czemu jej użytkownik nie musi wykonywać dodatkowych czynności. Aby wyczyścić zęby, wystarczy przyłożyć szczoteczkę do powierzchni zębów i powoli przesuwać ją po uzębieniu. Pamiętaj, aby nie dociskać główki i nie szorować zębów jak w przypadku zwykłej szczoteczki manualnej. Popularne modele szczoteczek magnetycznych znajdziesz na stronie https://denthelp.pl/szczoteczki/szczoteczki-elektryczne/szczoteczki-magnetyczne

Zalety szczoteczki magnetycznej

Stosowanie szczoteczki magnetycznej wiąże się z wieloma zaletami, które w dużej mierze wynikają z funkcji urządzenia. Oto one:

- R E K L A M A -
 • bardzo cicha praca
 • nowoczesny design
 • czujnik siły nacisku
 • wskaźnik zużycia włosia
 • szybkie ładowanie szczoteczki
 • szybkie i bardzo skutecznie usuwanie przebarwień
 • aplikacja mobilna, która po połączeniu ze szczoteczką pozwala kontrolować cały proces szczotkowania zębów
 • interaktywny wyświetlacz OLED, który wskazuje poziom naładowania, czas szczotkowania czy wybrany tryb pracy.

Wadą szczoteczki magnetycznej wydaje się być jej cena, która sięga nawet 1000 złotych. Warto jednak zastanowić się nad jej zakupem, gdyż zabiegi stomatologiczne, których możemy wówczas uniknąć, bywają znacznie droższe.

Czy warto kupić szczoteczkę magnetyczną?

Warto kupić szczoteczkę magnetyczną, gdyż jej skuteczność została potwierdzona przez badania kliniczne. W jednym z nich przebadano 90 osób o średniej wieku 49 lat z objawami zapalenia dziąseł. Wszystkich podzielono na dwie grupy. Pierwsza miała stosować szczoteczkę soniczną, natomiast druga – szczoteczkę magnetyczną z mikrowibracjami. Ponadto zalecono pacjentom używanie pasty do zębów oraz poinstruowano ich odnośnie prawidłowej higieny jamy ustnej. Po dwóch miesiącach wykazano, iż w grupie osób stosujących szczoteczkę magnetyczną aż 84% pacjentów posiadało klinicznie zdrowe dziąsła, zaś w drugiej grupie – stosującej szczoteczkę soniczną – 54% pacjentów. Oprócz tego okazało się, iż szczoteczka magnetyczna była skuteczniejsza w usuwaniu płytki nazębnej.

Jaką szczoteczkę magnetyczną warto kupić?

Obecnie jedyną marką produkującą szczoteczki magnetyczne jest Oral-B. Wyprodukowane przez nią urządzenia charakteryzują się wyjątkową skutecznością oraz delikatnością w swoim działaniu. Możemy polecić następujące szczoteczki magnetyczne od Oral-B:

 • Oral-B iO 4
 • Oral-B iO 5
 • Oral-B iO 6
 • Oral-B iO 7
 • Oral-B iO 8
 • Oral-B iO 9
 • Oral-B iO 10.

Aby zapoznać się z parametrami i właściwościami poszczególnych modeli, odwiedź stronę internetową producenta

Materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: