reklama
reklama

Dlaczego wycięto drzewa na Rynku Zduńskim? UM Kutno zabiera głos

Kutnowski magistrat wyjaśnia, dlaczego wycięte zostały drzewa na Rynku Zduńskim. O sprawie informowaliśmy wczoraj i dziś.

Wczoraj w mediach społecznościowych temat poruszyło Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, a dziś zapytanie do magistratu ws. wycinki wysłała Martyna Stasiak, asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk.

- R E K L A M A -

Jak do sprawy odnosi się UM Kutno?

– W nawiązaniu do artykułów dot. wycinki drzew przy ul. Zduńskiej informuję, że zostały one usunięte na podstawie zezwolenia Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 01 kwietnia br. – poinformowała Panoramę Joanna Brylska, kierownik biura prasowego UM Kutno.

- R E K L A M A -

Jak podaje magistrat, przed usunięciem drzew została przeprowadzona wizja lokalna w sprawie stwierdzenia występowania lęgów ptaków na planowanych do usunięcia drzewach. Wszelkie procedury administracyjne zakresie ochrony przyrody zostały zachowane.

– Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków zabytków taką zgodę wydał przede wszystkim z uwagi na zły stan zdrowotny drzew (próchnienie pni i konarów, pochylenie pni, asymetryczność koron drzew, posusz w koronie). Ponadto do urzędu miasta wpłynęło wystąpienie o usunięcie drzew, których gałęzie się łamią i stwarzają zagrożenie dla osób i pojazdów tam parkujących – wyjaśnia J. Brylska.

- R E K L A M A -

W miejscu wyciętych drzew mają pojawić się nowe nasadzenia. Według informacji przekazanych przez magistrat, wykonane zostaną nasadzenia zastępcze w ilości usuniętych drzew, będą to klony polne o obwodzie do 30 cm.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: